125 Vekil ByLock Kullanıyor İddiası

Fethullahçı Terör Örgütü'nün kriptolu mesajlaşma sistemi olduğu bilinen Bylock'un 125 vekil tarafından kullanıldığı iddia edildi.

125 Vekil ByLock Kullanıyor İddiası
125 Vekil ByLock Kullanıyor İddiası Tuğba Önkibar
Bu içerik 652 kez okundu.

125 milletvekilinin telefonunda ByLock adlı kriptolu mesajlaşma uygulamasına rastlandığı öne sürüldü. İddiaya göre, cep telefonunda ByLock'a rastlanan milletvekilleri arasında ilk sırada 82 milletvekili ile AKP bulunurken, geriye kalan 43 vekilin ise CHP, HDP ve MHP'li olduğu öne sürüldü.

Haberde bulunan vekil listelerinin yayılmaması için önlem alındığı ifade edilirken, gazeteye aktardığı belirtilen kaynaklar, “Sadece ham listeyi MİT verdi. Bu listeler ise birçok emniyet birime dağıtıldı. Listede adı bulunanlar da okudu. Bu sebeple  listelerde geçen isimleri birçok insan  biliyor. Bu vekillerin tamamı FETÖ’cü müdür araştırmak lazım. Çünkü Fethullahçı Terör örgütü bu sistemi AKP ile gerilmeye başladığı 2014 yılından sonra aktif kullanmaya başlamış. Bazı vekiller ise telefonlarına programı bu tarihten önce  yüklemişler. Fakat büyük bir kısmının 2014’ten sonra yüklendiği ortada” şeklinde konuştular.
Haberde Bylock listelerine dair “bazı isimlerin çıkarıldığı ve bazı eklemeler yapıldığı” iddiası da dile getirildi.

ByLock AKP CHP HDP MHP gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500