15 Temmuz Şehitler Köprüsü Trafiğe Kapatılıyor

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bu gece 02:00'dan itibaren trafiğe kapatılacak. Köprü etkinlikler sona erene kadar açılmayacak.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Trafiğe Kapatılıyor
15 Temmuz Şehitler Köprüsü Trafiğe Kapatılıyor Başak Tatar
Bu içerik 785 kez okundu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında trafiğe kapatılacak. Söz konusu etkinlikler bitene kadar kapalı kalacak olan köprüyü kullanamayacak olan sürücüler için alternatifler şu şekilde;

O-1 Güney Otoyolu Esentepe otobüs duraklarından kapatılarak trafik akışı Büyükdere Caddesi'ne ve Beşiktaş ayrımlarına yönlendirilecek; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne trafik akışı verilmeyecek. Alternatif olarak Avrupa yakasından Anadolu yakası istikametine gitmek isteyen araç sürücüleri, Sarıyer-Levent ayrımından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü ve Beşiktaş ayrımlarından sahil yolunu takip ederek Avrasya Tüneli'ni kullanabilecek.

Kuzey transit yoldan gelen trafik akışı, TEM Çamlıca bağlantı yolu Ataşehir yanyola verilecek; trafik akışı Ataşehir ayrımlarına yönlendirilerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametine trafik akışı verilmeyecek. Anadolu yakasından Avrupa yakasına gitmek isteyen araç sürücüleri ise yine Fatih Sultan Mehmet Köprüsü - Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'ni kullanabilecek.

 D-100 Kuzey Karayolu ile Kadıköy Uzunçayır istikametinden gelen trafik akışı güney Çamlıca TEM bağlantı yoluna yönlendirilecek. Karşıya geçmek isteyen sürücüler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'ni kullanabilecek.

Kapalı tutulacak yollar ve alternatifleri ise;

Kısıklı Caddesi'nden (Altunizade Köprüsü üzerinden) D-100 kuzey ve güney yönü yerine Kısıklı Caddesi - Nuhkuyusu Caddesi - D100; Mahir İz Caddesi - Altunizade Köprüsü Girişi - Kısıklı istikameti yerine D-100 güney yolu; Tophanelioğlu Caddesi ile Fahrettin Kerim Gökay Caddesi kavşağından tünel istikameti D-100 kuzey yönü yerine de yine D-100 güney yolu kullanılabilecek.

Kapatılacak Şile yolu Libadiye Kavşağı'ndan Vecdi diker Tüneli istikameti yerine Libadiye Kavşağı; Üsküdar Oymacı Sokak ile Kuşbakışı Caddesi kavşağından Gümüşyolu ve Kuşbakışı Caddesi istikameti yerine Oymacı Sokak - Kısıklı Caddesi; Üsküdar Gümüşyolu Caddesi ile Kuşbakışı Caddesi kavşağından Gümüşyolu ve Kuşbakışı Caddesi istikameti yerine ise İcadiye Bağlarbaşı Caddesi - Kısıklı Caddesi tercih edilebilecek.

Beylerbeyi'nden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kuzey katılımı kapatılacak. Alternatif olarak Üsküdar sahilyolu - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü kullanılabilecek.

Batı Ataşehir Botanik Bahçesi'nden Rıdvan Dedeoğlu Viyadüğü istikametine katılım kapatılırken Çevreyolu güney yol - TEM Otoyolu;  D-100 kuzey yol Altunizade Köprüsü'ne katılım Millet Parkı istikameti kapatılırken Kısıklı Caddesi; Alemdağ Caddesi ile Ferah Caddesi kavşağı Kısıklı istikameti kapatılırken de Alemdağ Caddesi - Bosna Bulvarı - Sütçü İmam Caddesi rağbet görecek.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Marcelo İçin Lyon'la Anlaşıldı
15 temmuz şehitler köprüsü köprü trafik alternatif güzergah darbe girişimi yıldönümü etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500