15 Temmuz'u Anma Etkinlikleri Başladı

Bursa'da 15 Temmuz’u anma etkinlikleri Ulucamii'de kılınan sabah namazıyla başladı. 15 Temmuz’u Anma günü etkinlikleri Ulucamii'de kılınan sabah namazı ve ardından şehitlik ziyaretiyle başladı.

15 Temmuz'u Anma Etkinlikleri Başladı
15 Temmuz'u Anma Etkinlikleri Başladı Ecem Şenol
Bu içerik 1263 kez okundu.

İstanbul'da ise Başbakan Binali Yıldırım ve kabine üyeleri Edirnekapı Şehitliği'ne ziyarette bulundu.

15 Temmuz hain darbe girişimi anma programları başlarken, tüm yurtta sabah namazının ardından 15 Temmuz şehitlikleri ziyaret edilirken, İstanbul’da Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile beraberindeki heyet Edirnekapı Şehitliği’ne geldi. Yıldırım ve Soylu burada 15 Temmuz şehitliğini ziyaret etti.

Ankara’da düzenlenecek anma etkinliğinde ise Hacı Bayram Camisi’nde mevlit okutulacağı belirtildi. Bursa'da ise Ulucamii’ye sabah namazına gelen cemaate sabah namazının ardından cami avlusunda çorba ikram edildi. AKP İl Başkanı Cemaletin Torun, hain FETÖ mensuplarının ülkeyi işgal etmeye çalıştıklarını aktarırken, Türkiye çok önemli bir süreci aziz milletin ferasetli ve dik duruşuyla, canını ortaya koymasıyla atlattığını ve o günkü olaylarda 250 şehit ve 2 bin 194 gazi olduğunu belirtti. Etkinlikleri Ulucamii’de kılınan sabah namazıyla başlattıklarını duyuran Torun, her gün etkinliklerinin devam edeceğini ve 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sabaha kadar demokrasi nöbeti tutulacağını ifade etti.

Ankara Valiliği himayesinde, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Ticaret Odası iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ’15 Temmuz ve Kalkınma Konferansı'nda 15 Temmuz hain darbe girişimi ve girişimin ardından yaşanan ekonomik gelişmeler ile alınması gereken önlemlerin tartışılacağı ve Ankara Valiliği himayesinde, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Ticaret Odası işbirliğinde gerçekleştirilen ‘15 Temmuz ve Kalkınma Konferansı'nın, 13 Temmuz 2017 tarihinde Ankara Ticaret Odası Konferans Salonu’nda saat 09.00'da düzenleneceği belirtildi.

15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerin ve yaralanan gazilerin, düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılırken, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın teşriflerinin beklendiği 15 Temmuz ve Kalkınma Konferansı’na; Sabah Gazetesi yazarı Dr. Şeref Oğuz ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir'in moderatörlüğünde TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimin Araştırma Komisyonu Başkanı ve AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’in konuk konuşmacı olarak katılacakları ifade edildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Avusturya'dan 15 Temmuz Etkinliğine Yasak

15 Temmuz Darbe Girişimi Anma Etkinlik İstanbul Edirnekapı Şehitliği Bursa Ankara Katılımcı Halk Şehit Gazi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500