15 Vekil CHP’ye Nasıl Dönecek?

İYİ Parti’nin seçimlere girebilmesi için CHP’den geçen 15 milletvekili hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

15 Vekil CHP’ye Nasıl Dönecek?
15 Vekil CHP’ye Nasıl Dönecek? Meltem Yüksel
Bu içerik 473 kez okundu.

İYİ Parti’nin seçimlere girebilmesi için CHP’den geçen 15 milletvekili hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Meral Akşener'in 100 bin imza ile 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı adayı olacağının söylemesi üzerine yeni bir gelişme yaşandı. Akşener'in imzayı toplaması ya da İYİ Parti grubu tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi sonrası partiye dönmeleri beklenen 15’ler, CHP listelerinden seçilebilecek yerlerden milletvekili adayı gösterilecekler. 15'ler içindeki bazı milletvekillerinin de, 2019 Mart ayındaki yerel seçimde, Belediye Başkan adayı yapılması bekleniyor.

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da 15 milletvekilinin demokrasi kahramanı olarak önemli bir görevi ifa ettiklerini, Türkiye'de diktatörlüğü yerleştirmek isteyen bir anlayışa karşı demokrasi önünde sandık ve seçim önünde, tuzak kurmak isteyen diktatörce tutumlara karşı demokratik çıkış ve önlem alındığını ve bu uygulamada diktatörlüğün izini bulmanın mümkün olmadığını belirtti.

Açıklamasına devam eden Tezcan, ‘'Arkadaşlarımızın kendi ikballeriyle ve istikballeriyle ilgili bir hesapları olmamıştır. Bu mücadeleyi veren arkadaşlarımızın mağdur edilmesi de düşünülemez. Bugün ki siyasetin gündemi bu arkadaşlarımızın geri dönüp dönmemesi değildir. Arkadaşlarımızın kendi milletvekilleri hesabını yaparak bu işe girmemişlerdir. Bunun tartışılması arkadaşlarımızın attığı adımı hafifletmek olur. Millet de taktir etti. Meseleyi bir geri dönüş, koltuk tartışması eksenine sıkıştırmayı doğru bulmuyoruz” dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ünlü Şair Hayatını Kaybetti

CHP AKP İYİ Parti Bülent Tezcan Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu 24 Haziran Seçim Haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500