29 Ekim Etkinliklerine 'Tasarruf' Kısıtlaması

Dış temsilciliklerdeki 29 Ekim etkinliklerine tasarruf amacıyla kısıtlama getirildi. Tasarruf tedbirleri gerekçesiyle dış temsilciliklerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonları ‘kısıtlı imkânlar çerçevesinde’ gerçekleştirilebilecek.

29 Ekim Etkinliklerine 'Tasarruf' Kısıtlaması
29 Ekim Etkinliklerine 'Tasarruf' Kısıtlaması Tuğba Önkibar
Bu içerik 869 kez okundu.

Dış temsilciliklerdeki 29 Ekim etkinliklerine tasarruf amacıyla kısıtlama getirildi. Tasarruf tedbirleri gerekçesiyle dış temsilciliklerde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonları ‘kısıtlı imkânlar çerçevesinde’ gerçekleştirilebilecek.

Dışişleri Bakanlığı, tüm merkez ve yurt dışı temsilciliklerine “Temsil, tören ve diğer organizasyonlar için yapılan harcamalar kısıtlanacaktır” şeklinde bir talimat gönderdi.

Dış temsilciliklerin tasarrufda bulunacağı ilk kalem ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri oldu.

Alınan bilgilere göre 5 Ekim’de Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay’ın başkanlığında, tüm bakanlıkların müsteşarlarının iştirak ettiği bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda alınan ‘kemer sıkma’ kararları birer iç genelgeyle uygulanmaya başladı.

Toplantıda alınan kararlardan biri ‘Temsil ve Tanıtma Giderleri’ kaleminde kısma yapmak oldu. Bu bağlamda Dışişleri Bakanlığı iç genelgesinde temsil, tören ve diğer organizasyonlar için yapılan harcamaların kısıtlanacağı belirtildi. Bu kısıtlamanın ‘tüm merkez ve yurt dışı birimleri’ içerdiği belirtildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Osman Kavala'ya İstanbul'da Gözaltı

Erdoğan Dışişleri Bakanlığı 29 Ekim Bayram Kısıtlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500