29 Kanal Daha Kapatıldı

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisanssız yayın yapan 29 kanalı kapattı, terör örgütü propagandası yapan 2 kanala da müeyyide uygulanmasına karar verdi.

29 Kanal Daha Kapatıldı
29 Kanal Daha Kapatıldı Yaren Yalçın
Bu içerik 1419 kez okundu.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisanssız yayın yapan 29 kanalı kapattı, terör örgütü propagandası yapan 2 kanala da müeyyide uygulanmasına karar verdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu, 17-24 Ağustos’ta yapılan toplantıda “lisans almadan izinsiz yayın yapan ve sağlığa iyi geldiği gerekçesiyle ilaç, gıda takviyesi, cinsel içerikli ürün satışı yapan, bahis sitesi ve canlı sohbet hatları reklamı yapan kanalları ele aldı. Bu kapsamda 29 kanal kapatıldı.

Kapatılan kanallar şöyle:

Chinko TV, Plus Life, Sultan, Welat, Cmax, Awaza Kurdi, TV Korku, Pix, Vizyon TV, Filght TV, Arti TV, Eskici TV, C Action TV, Raki TV, Arabesk Melodi, Kuzey Türk, Cinemax, Can, Ful Aksiyon, Atlas TV, Acinema, Animalbox, Sinemega, Tosun TV, Yeşil Vadi TV, The West, The Box TV, Tarz Moda TV ve Süper Halay.

Üst Kurul, terör propagandası yapan kanalları da inceledi. Van TV'ye 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'daki, "Yayın hizmetleri, terörü övemez ve teşvik edemez, terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, terör örgütlerinin korkutucu ve yıldırıcı özelliklerini yansıtıcı nitelikte olamaz. Terör eylemini, faillerini ve mağdurlarını terörün amaçlarına hizmet eder şekilde sunamaz…" ilkelerine;

Özgür Gün TV'ye ise "Irk, renk, dil, din, tabiiyet, cinsiyet, engellilik, siyasi ve felsefi düşünce, mezhep ve benzeri nedenlerle ayrımcılık yapan ve bireyleri aşağılayan yayınları içeremez ve teşvik edemez" ilkesine aykırı yayın yaptığı iddiasıyla müeyyide uygulanması kararı verildi.

Ayrıca izleyicileri para ödülü verme vaadiyle dolandıran ve bitkisel ürün satışı yapan kanalları da görüşen RTÜK, bu kapsamda Derya TV, Farklı TV, HTV, Maya TV ve Karadeniz Türk kanallarına da çeşitli müeyyideler uyguladı.

rtük lisans 29 kanal van tv özgür tv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500