3. Havalimanı’nın İsmi Ne Olacak?

Dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı unvanına sahip İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışı bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

3. Havalimanı’nın İsmi Ne Olacak?
3. Havalimanı’nın İsmi Ne Olacak? Meltem Yüksel
Bu içerik 486 kez okundu.

76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olan İstanbul yeni havalimanının ilk fazının açılışı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Açılışa konuk cumhurbaşkanlarının yanı sıra, sanatçılar ve çok sayıda davetli katılacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışı gerçekleştirilecek İstanbul Yeni Havalimanı'nda son hazırlıklar devam ediyor. Bugün havalimanının 90 milyon yolcu kapasiteli ilk fazı faaliyete başlayacak.

Açılışın ardından ilk sefer, 31 Ekim'de saat 11.30'da gerçekleştirilecek Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Ankara seferi olacak. THY ilk seferini Boeing 777 tipi geniş gövdeli uçakla icra ederken, ikinci sefer ise Boeing 737-800 tipi uçakla Ercan Havalimanı olacak.

Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı 31 Aralık itibariyle kapanacak. Yerini ise bugün hizmete gidecek olan üçüncü havalimanı alacak. Alanın ismi hala belli değil. Yollarda yer alan tabelalarda ise İstanbul Yeni Havalimanı yazıyor.

Fakat sosyal medyada dün akşamdan beri dolaşan bir tabela fotoğrafı dikkat çekiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nın girişinde İstanbul Havalimanı ibaresi yer alıyor. Havalimanı’nın inşaatını yapan İGA yetkilileri yeni havalimanının ismi hakkında bir açıklamada bulunmadı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Antalya Valisi'nden Kahvaltı ve Sigara Yasağı

 

 

İstanbul Yeni Havalimanı Kıbrıs Ankara Havalimanı İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”