35 Gazeteciye Gözaltı

FETÖ/PDY medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 35 gazeteci hakkında gözaltı kararı verildi.

35 Gazeteciye Gözaltı
35 Gazeteciye Gözaltı Yaren Yalçın
Bu içerik 1669 kez okundu.

FETÖ/PDY medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 35 gazeteci hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında 35 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Haklarında gözaltı kararı verilen isimler arasında CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun danışmanı ve Halk TV programcısı Murat Aksoy, Hürriyet Gazetesi editörü Dinçer Gökçe, Haliç Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Osman Özsoy, Cemaat’in Millet Gazetesi yazarı Ergun Babahan ve Meydan Gazetesi Ankara eski Temsilcisi Ömer Şahin de bulunuyor.

Ankara, İstanbul ve İzmit’te düzenlenen operasyonda, Rasih Yılmaz, Nurullah Öztürk, Murat Aksoy, Dinçer Gökçe, Abdullah Alparslan Akkuş, Levet Arap, İskender Yunus Tiryaki, Ayhan Şimşek ve Ömer Şahin gözaltına alındı.

İddiaya göre, kapanan Radikal Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Eyüp Can, kapanan Zaman Gazetesi temsilcisi Kerim Balcı, Zaman Gazetesi yazarı İhsan Yılmaz, kapanan Meydan Gazetesi yazarı Atilla Taş, Türk Solu Dergisi’nden Gökçe Fırat, kapanan Bugün Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt, Fethullah Gülen’in yeğeni Samanyolu TV spikeri Kemal Gülen de gözaltı listesinde yer alıyor.

Aralarında Prof. Dr. Osman Özsoy ve Ergun Babahan’ın da bulunduğu 18 kişinin yurtdışında olduğu tespit edildi. Diğer 8 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin, FETÖ ile bağlantılı oldukları ve çalıştıkları basın yayın organları aracılığıyla sosyal medya üzerinden FETÖ terör örgütü lehine propaganda yaptıkları iddia ediliyor.

fetö gazeteci medya dinçer gökçe osman özsoy murat aksoy ergun babahan gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500