istanbul escort

4 Yabancı Vakfın Çalışma İzinleri İptal Edildi

İçişleri Bakanlığı, aralarında ABD merkezli Mercy Corps'un da olduğu 4 yabancı vakfın çalışma izinlerini iptal etti. Mercy Corps’un çalışma izninin ‘milli güvenlik’ gerekçesiyle iptal edildiği iddia edildi.

4 Yabancı Vakfın Çalışma İzinleri İptal Edildi
4 Yabancı Vakfın Çalışma İzinleri İptal Edildi
Bu içerik 1329 kez okundu.

İzni iptal edilen vakıflarla ilgili ‘illegal olarak Türk dernekleri, izinli - izinsiz yabancı sivil toplum kuruluşları ve şahıslarla işbirliği yaparak faaliyetlerine devam ettiği’ yönünde bilgi aldıklarını belirten yetkili, bu konuda da çalışma yaptıklarını kaydetti.

Bu yıl içinde Türkiye’deki faaliyetleri son bulan yabancı kuruluşlar şunlar:

Mercy Corps Türkiye Temsilciliği: Türkiye genelinde temsilcilik açma izni 20.02.2017’de  iptal edildi.

İtalya merkezli Coordınation of the Organızations for Voluntary Service (COSV):  İstanbul, Gaziantep, Kilis, Hatay’da faaliyette bulunma izni 15.01.2017’de sona erdi ve yenilenmedi.

İngiltere merkezli International NGO Safety Organisation (INSO):  Gaziantep’te faaliyette bulunma izni 15.01.2017’de sona erdi ve yenilenmedi.

ABD merkezli Business Software Alliance Incorporation (BSA): Türkiye genelinde doğrudan faaliyette bulunma izni 03.02.2017’de sona erdi ve yenilenmedi.

Amerika Türk Koalisyonu (Turkish Coalition of America) Türkiye Temsilciliği’nin de temsilcilik açma izninin, 01.02.2017’de kendi talepleriyle sona erdiği belirtiliyor.

AA Editör Masası’na konuk olan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da “Bu vakıfların izinsiz yabancı çalıştırmaması, izinsiz para transferi yapmaması, arananları ve sabıkalıları çalıştırmaması gerekir. DEAŞ, PKK / PYD ile mücadele edilirken, vakıfların çok fazla faaliyetlerinin olduğunu gördük” dedi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ
Reyting Yarışının Galibi İçerde

 

Vakıf İzin İptal İçişleri Bakanlığı Kapatma Türkiye İtalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu