5 Yıl Sonra Bir İlk!

Bugün yapılan İl Güvenlik Kurulu Toplantısı sonrası deplasman yasağı kalktı.

5 Yıl Sonra Bir İlk!
5 Yıl Sonra Bir İlk! Yaren Yalçın
Bu içerik 1555 kez okundu.

Bugün yapılan İl Güvenlik Kurulu Toplantısı sonrası deplasman yasağı kalktı.

Heyecanla beklenen karar sonunda çıktı. 2011-2012 sezonunun başında uygulamaya geçen deplasman yasağı Cumartesi günü oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisi ile sona eriyor. Böylece 24 Eylül Cumartesi saat 20.00’de Vodafone Arena’da oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisine 2 bin 120 konuk takım taraftarı alınacak.

Beşiktaş Yöneticisi Hakan Özköse, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “İl Güvenlik Kurulumuzun aldığı karar neticesinde bundan sonra İstanbul kulüpleri birbirine taraftar götürecek. Yasak kalkmıştır. Kulüplerimize ve hepimize hayırlı olsun” dedi.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Alper Narman ise deplasman yasağın kalkmasından dolayı memnun olduklarını belirterek, "İnşallah bir daha böyle yasak olmaz. Beşiktaş'ın stadında dostça görüntüler olacak. Hiçbir sevimsiz olay olmayacak. Bir daha bu yasağa yol açacak sıkıntılar yaşamayacağız. Ülkemizin birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu dönemde bu adımı attık. Taraftarlarımız da bu şekilde olacaktır. İnşallah bu kararı sezon boyunca götüreceğiz" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Kulübü adına konuşan yönetim kurulu yedek üyesi Metin Doğan da yasağın kaldırılmasını olumlu karşıladıklarını vurgulayarak, “Taraftarlarımızın ortak isteğiydi. 15 Temmuz sürecinden sonra ciddi uzlaşma oluştu. Kulüpler olarak katkı sağlamak istiyoruz. Beşiktaş-Galatasaray maçı fair-play ortamında geçecektir ve Kadıköy'de oynanacak maçlara da örnek teşkil edecektir. Yöneticiler olarak bizlere de ciddi görevler düşüyor. Doğru demeçler verirsek Türk sporuna ciddi katkılar sunmuş oluruz. Beşiktaş-Galatasaray derbisi kaliteli geçecektir" ifadelerini kullandı. 

il güvenlik kurulu deplasman yasağı beşiktaş galatasaray vodafone arena derbi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500