7 Kişi Halkbank Yöneticisi İçin Mektup Yazdı

New York’ta tutuklu bulunan ve 30 Ekim’de jürili duruşmaları başlayacak olan Halkbank Genel Müdür Yardımcı Mehmet Hakan Atilla, kefalet talebinde bulundu.

7 Kişi Halkbank Yöneticisi İçin Mektup Yazdı
7 Kişi Halkbank Yöneticisi İçin Mektup Yazdı Başak Tatar
Bu içerik 1760 kez okundu.

New York’ta tutuklu bulunan Halkbank’ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın, kefaletle serbest kalıp tutuksuz yargılanmak için mahkemeye dilekçe verdiği öğrenildi.

Dilekçeye Halkbank'tan ve diğer bankalardan 7 meslektaşının yazdığı güven mektupları da iliştirilirken, Reza Zarrab davasıyla bağlantılı bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama suçlarından yargılanacak olan Atilla'nın avukatı Victor Rocco, Atilla'nın aylık maaşının 10 bin dolar civarında ve eşi ile birlikteki toplam varlıklarının 800 bin doları bulduğunu belirtti.

Mahkemeye sunduğu kefalet başvurusu dilekçesinde ayrıca bu paranın tamamını kefalet için garanti gösterebileceklerini kaydeden Rocco, sundukları kefalet paketinde Atilla'nın Manhattan'da mahkemeye yakın bir semtte küçük bir daire kiralayacağını, elektronik kelepçe ve özel güvenliği kabul ettiğini ve seyahat belgelerini mahkemeye teslim edeceğini; bu sayede müvekkilinin davaya daha iyi hazırlanacağını aktardı.

Avukat diğer yandan, Atilla'nın jet sosyete hayat tarzlı bir insan olmadığını söyleyip kefalet şartlarına uymayıp kaçması halinde Türkiye'de bir daha iş bulamayacağını ve geçim sıkıntısı yaşayacağını; bu yüzden kaçma lüksü olmadığını ve iddianamedeki asılsız suçlamaları savunmaya, isminin temize çıkmasına kararlı olduğunu bildirdi.

Mehmet Hakan Atilla ile Reza Zarrab davası, hazırlanan bir iddianameyle Nisan 2017’de birleştirilmişti. 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Olayların Ardından İlk Kez Konuştu

 

mehmet hakan atilla halk bank genel müdür reza zarrab amerika tutukluluk kefalet dilekçe new york victor rocco
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500