8 Büyükelçi Merkeze Çekildi

16 büyükelçinin görev yerinin değiştirilmesi hakkındaki karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

8 Büyükelçi Merkeze Çekildi
8 Büyükelçi Merkeze Çekildi Yaren Yalçın
Bu içerik 641 kez okundu.

16 büyükelçinin görev yerinin değiştirilmesi hakkındaki karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bakanlar Kurulu kararıyla 16 büyükelçinin görev yeri değiştirildi. Görev yeri değiştirilen büyükelçilerden 8’i merkeze atandı. İrlanda Büyükelçisi Necip Egüz, Tayland Büyükelçisi Osman Bülent Tulun, Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Türkiye Daimi Temsilcisi Hüseyin Avni Botsalı ise merkeze alındı.

Büyükelçi, Avrupa Birliği Müsteşarı Rauf Engin Soysal, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Türkiye Daimi Temsilciliğine, Büyükelçi Ahmet Altay Cengizler ise Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Türkiye Daimi Temsilciliğine atandı.

Bakanlar Kurulu kararlarına göre, Myanmar Büyükelçisi Murat Yavuz Ateş, Singapur Büyükelçisi Hakkı Taner Seben, Gambiya Büyükelçisi Ergin Soner ve Ürdün Büyükelçisi Sedat Önal ise merkeze alındı.

Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Nuri Kaya Bakkalbaşı Kosta Rika Büyükelçiliğine, Büyükelçi, Bakanlık Müşaviri Ali Rifat Köksal Tacikistan Büyükelçiliğine, Müsteşar Özel Müşaviri Murat Lütem Singapur Büyükelçiliğine, Genel Müdür Yardımcısı Haydar Kerem Divanlıoğlu Myanmar Büyükelçiliğine, Atina-Pire Başkonsolosu, Birinci Sınıf Başkonsolosu İsmail Sefa Yüceer, Gambiya Büyükelçiliğine, Moğolistan Büyükelçisi Murat Karagöz ise Ürdün Büyükelçiliğine atandı.

resmi gazete bakanlar kurulu dışişleri bakanlığı 16 büyükelçi görev yeri değişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500