AB Türkiye’ye Ders Vermekten Çekinmeli

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Junker, Türkiye’nin 3 milyondan fazla sığınmacıyı ağırladığını vurgulayarak, Avrupa’nın bu konuda Türkiye’ye ders vermekten çekinmesi gerektiğini söyledi.

AB Türkiye’ye Ders Vermekten Çekinmeli
AB Türkiye’ye Ders Vermekten Çekinmeli Yaren Yalçın
Bu içerik 1361 kez okundu.

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Junker, Türkiye’nin 3 milyondan fazla sığınmacıyı ağırladığını vurgulayarak, Avrupa’nın bu konuda Türkiye’ye ders vermekten çekinmesi gerektiğini söyledi.

Fransa’nın Lyon şehrinde bulunan Euronews kanalına Türkiye-AB (Avrupa Birliği) ilişkileri ve mülteci krizi hakkında değerlendirmelerde bulunan Jean Claude Junker, Türkiye’nin önemli bir müttefik olduğunu, Avrupa’nın yapamadığı 3 milyondan fazla sığınmacıyı ağırladığını, bu yüzden Avrupa’nın bu konuda Türkiye’ye ders vermekten çekinmesini istediğini, Türkiye’nin Lübnan ve Ürdün gibi Avrupa’dan çok daha fazlasını yaptığını belirtti ve konuşurken alçak gönüllü olmaya davet etti.

AB ile Türkiye arasında devam eden üyelik görüşmelerine ilişkin kendisine yöneltilen bir soru üzerine AB Komisyonu Başkanı Junker, ‘Türkiye’nin AB üyesi olmak için gereken şartları yerine getirmeyi isteyip istemediği’ sorusunun sorulması gerektiğini, Türkiye’nin bu soruyu kendisine sormayı düşünmediğini, sorulmadığı için cevabının da olmadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile düzenli oalrak görüştüğünü vurgulayan Junker, Erdoğan’ı 17-18 yıldan bu yana tanıdığını, görüşmelerinin enerjik bir şekilde geçtiğini aktardı.

avrupa birliği ab başkanı jean claude junker türkiye türkiye-ab mülteci krizi cumhurbaşkanı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500