ABD Ekranlarında Clinton - Trump Çekişmesi

ABD'nin çekişmeli başkan adaylarından Trump ve Clinton canlı yayında münazaraya katıldı. 80 milyon civarı ABD'linin izlediği tahmin edilen programda adaylar vaatlerini açıkladı ve birbirleri eleştirdi.

ABD Ekranlarında Clinton - Trump Çekişmesi
ABD Ekranlarında Clinton - Trump Çekişmesi Tuğba Önkibar
Bu içerik 616 kez okundu.

ABD'de yapılması beklenen Başkanlık seçimlerinin Demokrat adayı Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi adayı Donald Trump, ilk kez ekranlardaki bir açık oturum programında kozlarını paylaştı.

Lester Holt'un sunuculuk yaptığı program 90 dakika sürdü.
Programda ekonomi konusu açılınca Clinton, Trump'ın ekonom konusunda bilgisiz olduğunu ima ederek bir kitap tavsiyesinde bulundu. Trump'ın destek verdiği zengin sınıfın ekonomiyi berbat hale getirdiğini söyleyen Clinton, Trump'a yazarının kendisi olduğu, 'Birlikte Güçlüyüz' isimli kitabını tavsiye ederek "bu sayede ekonomiyi öğrenebilirsin" dedi. Clinton, kendi projesinin 10 milyon civarında istihdam sağladığını belirtirken Trump'ınkinin ise 3.5 milyon işşize neden olacağını belirtti. Bunun yanısıra Clinton vergileri arttıracağını da söyledi. Trump ise bu sözü kendisinin de verdiğini belirtti.

Trump, Clinton'ın Dışişleri Bakanlığı faaliyetlerini eleştirdi. Zenginlerin ülkeyi terk etmesinden yakınan Trump, "Eğer Dışişleri bakanı iyi olsaydı, zenginler ülkeyi terk etmezdi" dedi. Clinton ise yanıt olarak "Bu problemlerin nedeni ben miyim?" dedi.

Trump, Clinton'a 30 bin mailin nasıl silindiği sorusunu yöneltti. Clinton ise cevaben olarak Trump'ın vergi beyannamelerini neden açıklamadığını sordu. Clinton mail konusunda yanıt vermeyince Trump yeniden sordu ve Clinton bunun bir hata olduğunu söyledi.

clinton trump ekonomi abd seçim gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500