ABD Hava Kuvvetleri Komutanı İncirlik'te

İncirlik'te konuşlu 39. Kanat Komutanlığını ziyaret eden ABD Hava Kuvvetleri Komutanı Goldfein'ın, Suriye'de yürütülen 'Doğal Kararlılık' operasyonlarını bölgede incelemek için geldiği bildirildi.

ABD Hava Kuvvetleri Komutanı İncirlik'te
ABD Hava Kuvvetleri Komutanı İncirlik'te Tuğba Önkibar
Bu içerik 804 kez okundu.

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunforn ve Hava Kuvvetleri Avrupa ve Afrika Komutanı General Frank Gorenc'in ardından, ABD Hava Kuvvetleri Komutanı General David L. Goldfein de İncirlik Üssü'nü ziyaret etti.

General David L. Goldfein'in ziyareti ABD 39'uncu Kanat Komutanlığı'nın resmi internet sitesinden duyuruldu. Koalisyon güçlerinin Suriye'de IŞİD'e karşı yürüttüğü operasyonları yerinde incelemek üzere İncirlik Üssü'ne geldiği belirtilen General David L. Goldfein, askerlerle yaptığı görüşmede, "Hava üstünlüğü oksijene benzer. Eğer bu üstünlüğe sahipseniz, elinizde olup olmadığını bir daha düşünmezsiniz. Ama eğer bu üstünlüğe sahip değilseniz tek düşündüğünüz şey bu olur" dedi.

Goldfein, Irak ve Suriye'deki operasyonlarda hava etkinliğinin arttırılması için İncirlik Üssü'ndeki üst düzey askerlerle fikir alışverişinde de bulundu.

incirlik üssü abd genelkurmay başkanı suriye son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500