ABD'den Flaş PKK Açıklaması!

ABD Başkanı Barack Obama'nın, IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, PKK'nın terör örgütü olduğunu ve Türkiye için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

ABD'den Flaş PKK Açıklaması!
ABD'den Flaş PKK Açıklaması! Tuğba Önkibar
Bu içerik 1386 kez okundu.

"PKK, terör örgütüdür ve Türkiye ve IKBY'ye karşı tehdit oluşturuyor" açıklaması yapan ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi McGurk, bu problemin IKBY ve merkezi hükümet arasında çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Bağdat'ta gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan McGurk, Musul operasyonunun yapılan plan dahilinde ilerlediğini ve ilerleme kaydedildiğini fakar bu operasyonun zor olup zaman alabileceğini belirtti.

McGurk, "IŞİD, ufak gruplar halinde Rutba ve Kerkük'te olduğu gibi farklı bölgelerde terör eylemlerinde bulunuyor. Bu gibi eylemlerin artacağı kanısındayız" dedi.

Barack Obama'nın, IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, PKK'nın terör örgütü olduğunu ve Türkiye için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

McGurk, IŞİD'in ardından Irak'ta ABD güçlerinin kalıp kalmayacağı sorusunun cevabının Irak'ta olduğunu ve bunun Irak ile ABD arasında gerçekleşeceği diyaloğa bağlı olacağını söyledi.

pkk Işid Obama mcgurk açıklama terör bağdat gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500