ABD'den İstanbul'daki Vatandaşlarına Terör Uyarısı

ABD Konsolosluğu yaptığı yazılı açıklamada Türkiye'de olan ve özellikle İstanbul Şişli'de yaşayan vatandaşlarını olası bir terör saldırısına karşı uyardı.

ABD'den İstanbul'daki Vatandaşlarına Terör Uyarısı
ABD'den İstanbul'daki Vatandaşlarına Terör Uyarısı Ecem Şenol
Bu içerik 1466 kez okundu.

ABD Konsolosluğu İstanbul Mecidiyeköy bölgesinde yaşayan vatandaşlarını güvenlik sebebiyle uyarmak istediği bir bildiri yayınladı. Özellikle Şişli Ağaoğlu Sokak’ta olası bir terörist tehdit olabileceğinin duyurulduğu uyarıda, şuanda ABD Konsolosluğu’nun bu terörist tehdidin ayrıntıları hakkında yeterince bilgisinin olmadığı da ifade edildi.

Ancak daha önce 28 Mart’ta yapılan uyarının hatırlatıldığı bildiride, ABD, bu bölgede ikamet eden vatandaşlarını uyararak, dikkatli olunması gerektiğine dair uyarıda bulunuldu. ABD vatandaşlarına acil olarak çevrelerinin fakında olmaları, büyük kalabalıklardan ve kalabalık alanlardan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunulan yazılı açıklamada, mümkün olduğunca Batılılar’ın, turistlerin sık kullandığı yerlerin yanı sıra; restoranlar, alışveriş merkezleri ile ibadethane ve ulaşım merkezlerinden de uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

ABD ve Katar Arasında 12 Milyar Dolarlık Anlaşma

 

ABD Konsolosluk Uyarı Metin Bildiri Açıklama Türkiye İstanbul Şişli Mecidikeyeköy Sokak İsim Tarih Yer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500