ABD’nin Bakışı Hastalıklıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

ABD’nin Bakışı Hastalıklıdır
ABD’nin Bakışı Hastalıklıdır Yaren Yalçın
Bu içerik 1668 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları:

“Üzerinde yaşadığımız coğrafya kaderimizdir, değiştiremeyiz. Bir millet karşısına çıkan bunalım karşısında, haklarını bir kenara atsaydı, dünyada tarih diye bir şey olamazdı. Asırlardır üzerimizde oyun oynanmaktadır ve bundan korkacak halimiz yok. Yurdumuzu taksim hesapları hiç ara vermeden günümüze kadar gelmiştir. Savaş meydanlarındaki cesaretimiz karşısında baş eğenler vazgeçmemişler, bu defa da terörizmi devreye sokmuşlardır. Bugün yaşananlar dünün devamı niteliğindedir.

20 Temmuz 2015'ten bu yana kanımız dökülmektedir. Bu önü arkası çalışılmış, küresel bir saldırının acımasız komplosudur. Saldırganlık sürekli, yoğun, sistematik ve acımasızdır. Türkiye bir risk dalgasıyla pençeleşmektedir. Suriye'deki vahşi boğuşma Türkiye'ye yansımakta, etnik ve mezhep kutuplaşması vatanımızda yankılanmaktadır.

Türkiye, Fırat Kalkanı adı altında askeri operasyon başlatmıştır. ÖSO aktif rol almıştır. Bordo bereliler ve tanklar Suriye tarafına geçmiştir. Bölge ateş altına alınmıştır. Savaş uçakları hava operasyonuna katılmıştır. Meskun askeri müdahale yerindedir, haklıdır.

Cerablus IŞİD'den arındırılırken, boşalan alana YPG'nin yerleşmesine hiçbir şart altında müsaade edilmemelidir. Sözde terör kantonları arasındaki bağlantıya müsaade edilmemelidir.

ABD Dışişleri Bakanı, PYD'nin Fırat'ın doğusuna geçmeye başladığını söylemiştir. Bu terör örgütü Fırat'ın doğusunda kalsa, batısında kalsa ne olacak. Terör örgütü, terör örgütüdür. ABD, PYD ve PKK'yı açık bir şekilde arkalamakta, kullanmaktadır. Bu katillerin ilave yardımlarıyla Ortadoğu'nun haritasını tekrar çizmeyi amaçlamaktadır.

FETÖ konusunda ikircikli bir tavır takınan ABD'nin PKK ve PYD'ye bakışı da hastalıklıdır. IŞİD'in elinde bulunan Mare hattının PKK-YPG'ye geçmesi için sinsi bir hazırlık söz konusudur. Suriye'nin kuzeyinde terör koridoruna sıcak bakmamız milli aklın inkarıdır. Menbiç'in de kontrolü de sağlanmalıdır.

27 Ağustos günü PYD terör örgütü TSK'ya ait 2 tanka roketle saldırmıştır. Cerablus IŞİD'den temizlenirken, PYD devreye girmiştir.

TSK'nın başarılı olması, Türkiye'nin terörizmle savaşından alnının akıyla çıkması konusunda MHP, elinden gelen her türlü katkı ve manevi desteği eksiksiz verecek, hükümetin arkasında sağlam şekilde duracaktır.

Kahramanlarımıza diyorum ki, ne kadar katil örgüt varsa gidin bulun, alayını birden imha edin. Biz yanınızdayız, sonuna kadar arkanızdayız.

Gaziantep'te yaşanan vahşetin dumanı hala tütmektedir. Yaşı 12-14 olduğu söylenen çocuk canlı bomba, bomba düzeneğini patlatmıştır. Hain terör saldırısını hepimizi kahretmiş ve derinden üzmüştür. Tablo dehşet vericidir. Bu tür canavarlığın eşi benzeri görülmemiştir. Gaziantep'te canlı bombanın patladığı gece 3 bin muhalifin sınır ötesine geçtiği söylenmektedir. IŞİD'in gazi şehrimizdeki uyuyan hücreleri hayata geçirdiği söylenmektedir.

FETÖ 79 milyon vatandaşı esir almak istemiştir. Türk milleti FETÖ'nün başını ezdiğinde, sırayı diğer terör örgütleri almıştır. Yaşanan ağır ve insanlık dışı terör saldırılarının FETÖ'nün bir devamı olduğu açıktır. FETÖ başarısız olunca cinayet vardiyasına diğer örgütler çıkarılmıştır. Bunu idrak etmemiz lazım.

Türkiye geleceğe umutla bakmalıdır. Gelecekte bugünden daha da güçlü olmalıdır. Bu sorumluluk hepimizin sırtındadır. Hukuk devletine bağlı kalarak, insan hak ve onurunun çiğnenmesine sessiz kalmayalım. TSK'nın üzerine titreyelim, itilip kakılmasına engel olalım. Terörle aynen kurtuluş yıllarında olduğu gibi 7'den 70'e mücadele edelim, kökünü kurutalım.

FETÖ denen örgüt yedi ayakla genişlemiştir. TSK’dan tutun, eğitim kurumlarına, emniyete ve iş alanlarına kadar vardır. Bir de siyasi alanda da olduğu ifade edilmektedir. Şimdi herkesin sorduğu soru şudur; toplumu oluşturan her alanda var olanlar acaba siyasette var mıdırlar? Eğer vardır deniyorsa bugün FETÖ’yle mücadele edenler siyasi alanı da gözden geçirmeleri lazım.

Eğer bir gözden geçirme içerisinde MHP’yle ilişkisi olan varsa partiyle ilişkisini keseriz. MHP’yle yol alması söz konusu olamaz.”

 

mhp devlet bahçeli darbe girişimi fetö suriye ışid pyd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500