ABD'nin Yeni Yaptırımlarına Yanıt Geldi

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, ABD’nin yeni yaptırımları ile ilgili tasarının henüz yasallaşmadığını ve olası bir yanıt konusunda yorum yapmak için henüz erken olduğunu açıkladı.

ABD'nin Yeni Yaptırımlarına Yanıt Geldi
ABD'nin Yeni Yaptırımlarına Yanıt Geldi Başak Tatar
Bu içerik 1232 kez okundu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Peskov, "Kremlin’in yasa tasarısına niçin tepki vermiyor?" sorusuna karşılık, resmileştirilmiş bir karar olduğu için şimdilik tepki vermediklerini ifade edip “Yasa tasarısına niçin tepki verelim? Yasa yürürlüğe girdiğinde tepki verilecek" şeklinde konuştu.

Peskov, şimdilik herhangi bir duyuru yapmayacağını; her hâlükârda orada devam eden bir onay süreci olduğunu, bu nedenle çalışma sonuçlandırıldıktan sonra ona göre bir tutum belirlemenin mümkün olacağını kaydetti.

Rusya'nın Washington Büyükelçisi olarak yeni bir kişinin atanıp atanmayacağı konusunda net yanıt vermek için erken olduğunu söyleyen sözcü, bu konuyu şimdilik cevaplayamayacağını, şartların çok hızlı değiştiğini dile getirip ileride de potansiyel değişimlerin söz konusu olduğunu belirtti.

Peskov ayrıca, Suriye’deki gerilimi azaltma bölgeleriyle ilgili de konuştu. Durumu olumlu değerlendirdiklerini duyururken zorluklar olduğu ancak bu bölgelerin faaliyete geçirildiği bölgelerde olumlu dinamikler sağlandığı yorumunu yaptı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

10 Yılın Ardından Disk Savcılığa Teslim Edildi

 

dmitri peskov rusya sözcü açıklama abd yaptırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500