Abdullah Gül'den Cumhuriyet Davası Açıklaması

Abdullah Gül, Cumhuriyet gazetesinin yazar, yönetici, çizer, muhabir ve avukatlarına yönelik açılan davayla ilgili açıklama yaptı.

Abdullah Gül'den Cumhuriyet Davası Açıklaması
Abdullah Gül'den Cumhuriyet Davası Açıklaması Başak Tatar
Bu içerik 805 kez okundu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sarıyer Çamlıtepe Merkez Camii'nde kıldığı Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının karşısına çıktı. Gül, gündemi oyalayan olaylardan Mescid-i Aksa'da İsrail'in Müslümanlara yönelik son dönemde uyguladığı güvenlik politikaları sonrasında yaşananlar ve Cumhuriyet gazetesi davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin her zaman tutuksuz yargılanmasının doğru olduğunu söylediğini hatırlatan eski Cumhurbaşkanı şimdi de gazetecilerin tutuksuz yargılanmasının daha doğru olacağını düşündüğünü tekrarladı. Şüphesiz mahkemenin, kendi kanaatine göre kararını vereceğini ifade eden Gül, Türkiye'de hükümeti içeride ve dışarıda rahatlatacak bir unsur olur diye düşündüğünü aktardı. 

Diğer yandan 'Filistinlilere yönelik büyük zulümler yapıldığını' söyleyen Gül, Filistin'in işgalinin 50'nci yıl dönümünde bu olayların olmasının, birçok İslam ülkesindeki iç savaşlara da sanki bir fırsat vermiş gibi özellikle son dönemde Mescid-i Aksa'ya karşı uygulanan politikaların asla kabul edilemeyeceğini vurguladı. Bunların İslam dünyası ve Birleşmiş Milletler tarafından dâhil kınandığını kaydeden Gül, İsrail'in biraz geri adım atmasının iyi olduğunu ama işgalin devam etmesinin, bütün acıları Müslümanların kalbinde hep hissettirdiğine değindi. Abdullah Gül, “Ümit ederim ki bugün cuma namazında olay olmaz ve herkes ibadetini huzur içinde yapmış olur" sözleriyle açıklamalarını bitirdi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Büyükelçiler Belli Oldu

 

abdullah gül cumhuriyet davası filistin mescid-i aksa açıklama tutukluluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500