ABD'yi Bırak Doğa Koleji'ne Bak

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kasım ayında yapılacak olan Başkanlık seçimleri çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, bir diğer başkanlık seçimi haberi de Kıbrıs'tan geldi. Okul Meclisi Başkanlığı için yaptıkları seçim çalışmalarıyla, Amerika'daki adayları aratmayan Doğa Koleji öğrencileri, başkanlık seçimini adayların değil demokrasinin kazanacağını söyledi.

ABD'yi Bırak Doğa Koleji'ne Bak
ABD'yi Bırak Doğa Koleji'ne Bak Tuğba Önkibar
Bu içerik 11615 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, 2016-2017 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Doğa Koleji’nde, bugün 4. sınıf öğrencileri arasında başkanlık yarışı vardı. 

Öğrenci Meclis Başkanları’nı seçecek olan öğrencilerin adayları heyecanla desteklemesi görülmeye değerdi.

Girne Doğa Koleji Müdürü İbrahim Ceylan, konuşmasına aday olan 4. Sınıf öğrencilerini tanıtıp hepsine başarılar dileyerek başladı.

Başkanlık için yarışan 6 adayın da vaatlerinin dikkatle dinlenmesi gerektiğini belirten Ceylan, Pazartesi günü tüm öğrencilerin oy kullanacağını söyledi.

Seçimde padişah ya da kral seçmeyeceklerini sözlerine ekleyen okul müdürü, başkanın öğrenciler ve yönetim arasında köprü olacağını ifade etti.

Bütün yıl boyunca arkadaşlarını temsil edecek olan 6 başkan adayı, okulun Fransızca öğretmeni Mezide Biçentürk tarafından teker teker kürsüye davet edildi.

Başkanlık yarışı için, kıyasıya bir rekabetin yaşandığı süreçte adaylar, arkadaşlarına çeşitli hediyeler ve çikolatalar dağıttı.

Seçim kampanyasının heyecanı, okul koridorlarında coşkuya sebep oldu. Öğrenciler destekleri adaylar lehine attıkları sloganlarla okulu inletirken, oylamaya dahil olmayacak okul öncesi bölümü öğrencileri bile okuldaki demokrasi şölenine katıldılar.

Başkan adayları Bülent CoşkunerAli Efe BakırBegüm ŞenAli Emre Öztürk, Sıla Yaren Söğüt ve Onur Küpçü; arkadaşlarının oylarını kazanabilmek için pizza, okullarına oyun parkı, yüzme havuzu ve bol ketçaplı makarna gibi cezbedici vaatlerde bulundular.

Başkan adaylarının vaatleri arasında en dikkat çekici olanı ise, 4-A sınıfı öğrencisi Ali Efe Bakır’ın, sene sonunda yapacağı anket sonucuna göre bir sanatçıyı konser için okula getireceğini söylemesi oldu.

Efe Enterprise Medya Grubu olarak, Doğa Koleji'ndeki seçim çalışmalarını büyük bir titizlikle takip ediyor ve tüm adaylara başarılar diliyoruz.

abd girne başkanlık doğa koleji girne doğa koleji başkanlık seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500