Açık Havuz Yasak Mescit Şart

Zeytinburnu Belediyesi Meclisi’nde dün Zeytinburnu genelinde 10 bin metrekareden büyük alanlarda açık havuz yapılması yasaklanıp mescit zorunlu hale getirildi.

Açık Havuz Yasak Mescit Şart
Açık Havuz Yasak Mescit Şart Meltem Yüksel
Bu içerik 432 kez okundu.

Zeytinburnu Belediyesi Meclisi’nde dün tartışma yaratacak kararlara imza atıldı. CHP’li Meclis üyelerinin ret oyu vermesine rağmen AKP’li Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen raporda, Zeytinburnu genelinde 10 bin metrekareden büyük alanlarda açık havuz yapılması yasaklandı ve Mescit yapmak ise zorunlu hale getirildi.

Zeytinburnu Belediyesi Meclisi’ne gelen imar komisyon raporunda, Zeytinburnu küçük ölçekli planının geçen ay yürürlüğe giren Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile uyumlu hale getirilmek istendiği belirtildi. Plana eklenmek istenen bazı kararlar ise tartışma yarattı. Raporda özetle şu ifadelere yer verildi: “10 bin metrekare ve daha büyük parsellerde yapılması zorunlu olan mescit bloklardan bağımsız ayrık olarak yapılacak olup yönetmelikte belirlenen taban alanı hesabı ve bloklar arası yapı yaklaşma mesafelerine tabi değildir. Emsal hesabına göre yapılacak bütün uygulamalarda açık havuz yapılamaz ve 1+1 tipi konut sayısı toplam konut sayısının yüzde 15’ini geçemez"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu yaptığı açıklamasında karara itiraz edeceklerini, belediyede şeriat kararları alındığını, açık havuz yasaklanıp, her siteye mescit. 1+1’ler uygunsuz işlere neden olduğu için yüzde 15’e kadar müsaade edildiğini söyledi.  

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Reza Zarrab’ın Dubai Planı Ortaya Çıktı

Zeytinburnu Belediyesi Zeytinburnu Belediyesi Meclisi Mescit Açık Havuz Havuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500