Adalet Bakanı Gül'den ‘Kelepçe’ Açıklaması

Anadolu Ajansı Editör Masası’nda Yargı Reformu Strateji Belgesi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gazeteci Kadri Gürsel’in kelepçeli görüntüsü hakkında değerlendirmede bulundu.

Adalet Bakanı Gül'den ‘Kelepçe’ Açıklaması
Adalet Bakanı Gül'den ‘Kelepçe’ Açıklaması Meltem Yüksel
Bu içerik 253 kez okundu.

Anadolu Ajansı Editör Masası’nda Yargı Reformu Strateji Belgesi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gazeteci Kadri Gürsel’in kelepçeli görüntüsü hakkında değerlendirmede bulundu.

Adalet Bakanı'ndan Abdülhamit Gül, önceki gün tutuklanan gazeteci Kadri Gürsel'le ilgili "Kadri Gürsel'e kelepçeyi niye takıyorsunuz? Kendisi gelmiş... O görüntü gerçekten çok kabul edilebilir bir şey değil" dedi. Gürsel Anayasa Mahkemesi'nin, Cumhuriyet gazetesi davasında yargılanan Kadri Gürsel için verdiği ‘kişi güvenliği ve özgürlüğü ile ifade özgürlüğü hakkının ihlal edildiği’ kararına rağmen savcılığın 2,5 yıllık hapis hükmünün infazı için kendisini çağırdığını söylemiş; savcılığın ardından denetimli vibratör serbestlik hükümleri için önceki gün kelepçe takılarak cezaevine gönderilmişti.

 

 

HABERBOX ÇNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

AYM'den Osman Kavala'ya Ret

 

 

Abdülhamit Gül Adalet Bakanı Kadri Gürsel Kelepçe Cumhuriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”