Adalet Nöbeti Başladı

CHP, Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanması sonrası nöbet eylemleri başlatıldı.

Adalet Nöbeti Başladı
Adalet Nöbeti Başladı Ecem Şenol
Bu içerik 497 kez okundu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın Maçka Demokrasi Parkı'nda düzenlediği "adalet nöbeti" için kalabalık toplandı. Parka gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Tuğrul Türkeş'le Enis Berberoğlu’nun aynı şeyi söylediklerini ifade etti.

CHP'li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce parka ilk gelen isimler arasında yer aldı.

Gazetecilere açıklama yapan İnce, Tuğrul Türkeş'le Enis Berberoğlu aynı şeyi söylediklerini ve ikisinin bu silahların. Türkmenlere gittiğine kimin inanacağını belirttiğini, hatta Tuğrul Türkeş’in yemin ettiğini belirten İnce, aynı şeyi söyleyen CHP milletvekili hapiste olduğunu ve AKP milletvekilinin ise başbakan yardımcısı olduğunu ifade etti. Bunların partisinin adında 'Adalet' olduğunu ifade eden CHP’li vekil bir gün hesap vereceklerini ve bundan kimsenin kuşkusunun olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Nasıl FETÖ'cüler kodesteyse, bunların da kodeste olacağını ve hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirten İnce, belki biraz zaman alacağını ama olacağının altını çizdi. En önemlisinin belki de bu ülkenin Cumhurbaşkanı olmadığını, onun Cumhurbaşkanı falan değil, partinin başkanı, yargının başkanı, ordunun başkanı, bir partinin genel başkanı aynı zamanda olduğunu belirten İnce, partili Cumhurbaşkanının bu ülkenin sokaklarını kana bulamak istediğini ve artık bundan şüphesi olmadığını dile getirdi.

Parkta toplanan kalabalık adalet yazılı dövizler taşırken sık sık "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan atarken; CHP, Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanması sonrası 81 ilde nöbet eylemleri başlatma kararı aldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından dün duyurusu yapılan "Adalet Nöbeti" için Maçka Demokrasi Parkı polis tarafından abluka altına alındı. Polis parka girişlerde güvenlik önlemi alırken, içeri girenlerin üzerleri arandı.  Maçka Demokrasi Parkı içindeki büyük havuz meydanına platform kuruldu.

'Adalet Nöbeti' saat 11.00'de başlarken eylemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı yürüyüşün İstanbul'da sona ermesine kadar gece gündüz sürmesinin beklendiği belirtildi. İzmir'de de CHP'liler Büyükşehir Belediyesi önünde toplanırken, çok sayıda kişi "Susma haykır, diktaya hayır" sloganları atmaya başladı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Evet Çıktı Ama Neden Terör Bitmedi?

Adalet Nöbeti CHP Ankara Kemal Kılıçdaroğlu Güvenpark Maçka Parkı İstanbul Muharrem İnce Açıklama Enis Berberoğlu MİT Tırları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500