Adalet Yürüyüşü D-100'ü Kapattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan "adalet yürüyüşü" yirmi birinci gününü geride bıraktı. 420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek 371 kilometre yol kat edildi.

Adalet Yürüyüşü D-100'ü Kapattı
Adalet Yürüyüşü D-100'ü Kapattı Ecem Şenol
Bu içerik 911 kez okundu.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, adalet siyasetin emrine verilirse, Türkiye’nin başının beladan kurtulmayacağını ve adaleti siyasetin emrine verilirse Türkiye’de demokrasi olmayacağını aktardı. İnsan hakları ihlalleri olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında bu yürüyüşü 'adalet yürüyüşü' olarak andıklarını belirtti.

Adaletin ne kadar önemli olduğunu bütün vatandaşlarıa anlatmak istediklerini ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’nun seçildiğini belirten Kılıçdaroğlu, bir kararname ile 780 hakim ve savcının yerini değiştirdiklerini aktardı.

Yürüyüş sırasında kendisine sık sık zayıflayıp zayıflamadığının sorulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, zaman zaman böyle sorular aldığını ifade ettikten sonra kemerde bir ilik kazandığını ama bir 5 kilo gibi bir kaybı olmadığını ifade etti.

Korteje bugün, Rock müzik grubu Redd üyeleri, oyuncu Mustafa Alabora ve sanatçı Belkıs Akkale de katıldı. Akkale, burada Kılıçdaroğlu ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'la birlikte "Seher Yıldızı" türküsünü seslendirdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Adalet Yürüyüşü Kemal Kılıçdaroğlu Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu Siyaset Adalet Açıklama Sanatçı Katılım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500