Adalet Yürüyüşü'nde 12. Gün

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın birinci günü sebebiyle yürüyüşün 11. gününde 11 kilometre yürünmesinin ardından, 12. güne de bir açıklama yaparak başladı. Kılıçdaroğu'nun bugün 17-18 kilometre yürümesi beklenirken yaptığı konuşmada adalete olan gereksinimin tekrardan altını çizdi.

Adalet Yürüyüşü'nde 12. Gün
Adalet Yürüyüşü'nde 12. Gün Ecem Şenol
Bu içerik 939 kez okundu.

Adalet Yürüyüşü'nün 11. gününde bayramlaşmalar nedeniyle 11 kilometre yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu bugün yürüyüşüne devam ederek 12. günde 17-18 kilometre yürümesinin planlandığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu, kamp alanında kısa bir açıklama yaptıktan sonra yürüyüşüne başladı.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on ikinci gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne başladı. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün on bir günü geride kalırken, Kılıçdaroğlu yaklaşık 181 kilometreyi geride bıraktı.

Dün 11 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu’nun bugün 17-18 kilometre yürümesinin beklendiği ve kortejin ilk etapta 6 kilometre yürüyeceği ardından da mola vereceği açıklandı. CHP Lideri’nin bugün akşam saatlerinde Bolu Dağı eteklerine varmasının planlandığı da belirtildi.

CHP lideri, yürüyüş öncesi kısa bir açıklama yaptı. Maltepe Cezaevi’nde Enis Berberoğlu’na yönelik tutuklama kararı öncesinde hazırlık yapıldığına dair duyum aldıklarını belirten Kılıçdaroğlu bunun kendilerini derinden yaraladığını ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha herkese gösterdiğini ifade etti. CHP Lideri açıklamasında, bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi’nde odanın hazırlandığı ve odanın eksikliklerinin giderildiğinin düşünülmesinin çok korkunç olduğunun altını çizdi. O kişinin mahkûm edileceğinin önceden bilindiğini ve ne kadar ceza verileceğinin de önceden bilindiğini belirten Kılıçdaroğlu ona göre yer hazırlandığını ve bu durumun, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi olduğunu aktardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü ’nün 11. gününe Bolu kent merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Karacaağaç Köyü'ndeki camide bayram namazını kılarak başladı. Cami cemaatiyle bayramlaşan Kılıçdaroğlu, kamp alanına giderek yürüyüşü katılanlarla bayramlaştı. Kampta basın mensuplarının karşısına çıkan CHP Lideri, rahatsızlık geçiren Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ramazan Bayramı’nın 1. günü olması nedeniyle yürüyüşe saat 15.00’te başlayan kortej, 11 kilometre yürüyerek Bolu’daki bulunan spor kompleksindeki kamp alanına geldi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Altan Kardeşler ve Ilıcak Hakkında Karar

Türkiye Ankara İstanbul Adalet Yürüyüşü Katılım Açıklama Bolu Bayram 12. Gün Kemal Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlu Konuşma Yürüyüş Adalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500