Adalet Yürüyüşü'nün 13. Gününde Provokasyonlara Önlem

Tarihi yürüyüşün on üçüncü gün etabı saat 08.30 sıralarında başladı. Provokasyonları önlemek adına da 25 milletvekili kortejin aralarında konuşlandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik bir genelge hazırladıklarını ve katılan herkese 12 maddelik genelgeyi vereceklerini duyurdu.

Adalet Yürüyüşü'nün 13. Gününde Provokasyonlara Önlem
Adalet Yürüyüşü'nün 13. Gününde Provokasyonlara Önlem Ecem Şenol
Bu içerik 1630 kez okundu.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on üçüncü gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne başladı. Kılıçdaroğlu, 13.gün etabına başlamadan önce gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu bugün Köroğlu'nun diyarını terk ettiklerini ifade ettikten sonra Köroğlu'na selamlar olsun diyerek başladığı konuşmasına Köroğlu gibi olanlara da selamlar olsun dedi. Onlar için yürüdüklerini, adalet için yürüdüklerini belirten Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin rahatsız olmaması gerektiğinin altını çizdikten sonra provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik bir genelge hazırladıklarını ve katılan herkese 12 maddelik genelgeyi vereceklerini ifade etti.

Şu veya bu nedenle yürüyüşü protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanılmaması gerektiğini ve ne söylerlerse söylesinler sadece onları alkışlayın dediklerini duyuran Kılıçdaroğlu, bunun da kendilerinin demokratik tavırlarını gösterdiğini ve adalete olan inançlarını gösterdiğini ifade etti. CHP Genel Başkanı, adalete ve insanlara ne kadar değer verdiklerinin altını çizdikten sonra, herkese yürekten teşekkür etti.

Dün korteje katılanlar ile yoldan geçen bazı sürücüler arasında gerginlik çıkması üzerine Kılıçdaroğlu MYK üyeleriyle toplantı yaparak ‘provokasyon önlemine’ ilişkin bazı kararlar aldı. Toplantıda, bugünden itibaren görevli yeleği giyecek 25 milletvekilinin kortejde aralara yerleştirilmesi ve yürüyenlerin provokasyonlara gelmemesi konusunda uyarılması kararlaştırıldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Sisi: Türkiye'ye Ambargo Uygulansın

Adalet Yürüyüşü Bolu Dağı Yürüyüş Açıklama Provokasyon Önlem 12 Madde Basın Açıklaması Uyarı Vatandaş Kemal Kılıçdaoğlu Kortej Tartışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500