Adil Öksüz Nasıl Kaçtı?

Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım savcıya verdiği ifadede 18 Temmuz’da uçakla İstanbul’a gelen Adil Öksüz’n nasıl ülkeyi terk ettiğini anlattı.

Adil Öksüz Nasıl Kaçtı?
Adil Öksüz Nasıl Kaçtı? Ecem Şenol
Bu içerik 777 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

FETÖ'nün sözde Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin sabahında Ankara Akıncı Üssü'nde yakalanmış ancak skandal biçimde serbest bırakılmıştı. Serbest kaldıktan sonra uçakla İstanbul'a giden Öksüz'ü havalimanında, FETÖ'nün Rusya imamı olduğu belirtilen ve aynı zamanda kayınbiraderi olan Ali Sami Yıldırım karşıladı. Halen İstanbul Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yıldırım savcılık tarafından Öksüz'ü havalimanında karşılamasına ilişkin olarak da sorgulandı.

Yıldırım ifadesinde, Adil Öksüz'ün kendisini 18 Temmuz günü aradığını ve başına bir hadise geldiğini, Gölbaşı İlçesi'nde gözaltına alındığını ve bir avukata ihtiyacı olduğunu belirttiğini, eniştesi olması sebebiyle Ankara Barosu avukatlarından birinin irtibatını verdiğini söyledi.

Kısa bir süre sonra kendisini tekrar arayıp, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını söyleyen Öksüz'e, ‘sorunun ne olduğunu' sorduğunu belirten Yıldırım, bunun üzerine Öksüz'ün komik bir hadise olduğunu ve gelince anlatacağını söylediğini kaydetti.

Yıldırım, Öksüz'ün ortak otoparklarında bulunan SIR plakalı iki aracını alarak kendisini Atatürk Havalimanı'nda karşılamasını istediğini, bunun üzerine Öksüz'ü havaalanından alarak Üsküdar Kısıklı'da aynı binada oturdukları kendi evine götürdüğünü belirtti.

Burada kahvaltı yaptıkları sırada, Öksüz'e orada ne işi olduğunu sorduğunu, Öksüz'ün de Gölbaşı mevkiinde daha önceden planlı bir arsa alım satım işi için orada bulunduğunu söylediğini aktaran Yıldırım, 19 Temmuz'da akşamüstü Adil Öksüz'ün arabasıyla babası Cevat Yıldırım'ın Sakarya Akyazı'daki evine gittiklerini ve geceyi burada geçirdiklerini ifade etti.

Yıldırım, 20 Temmuz'da saat 12.00 sıralarında kahvaltı yaptıkları sırada bir yakınlarının aradığını ve ‘Adil Öksüz tutuklandı' şeklinde çıkan haberleri birlikte izlediklerini belirterek, bir süre sonra Öksüz'ün kendilerine bu şekilde devam ederse kendisini tekrar gözaltına alabileceklerini söylediğini ve kendisine hiçbir şey sorulmamasını ve kendisinin buralardan gittiğini dile getirdiğini aktardı. Yıldırım ifadesinde Öksüz’ün nereye gittiğinin de sorulmamasını istediğini ve arabasının orada kalmasını isteyerek zaman kaybetmeden evden çıktığını öne sürdü.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çağlayan'da Müjdeli Haber Bekleniyor

Adil Öksüz Kayınbiraderi Kaçış FETö Darbe Girişimi Cezaevi İfade Açıklama Ali Sami Yıldırım İstanbul FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500