Adliyeden Kaçan Ünlü İşadamı Teslim Oldu

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan teslim oldu.

Adliyeden Kaçan Ünlü İşadamı Teslim Oldu
Adliyeden Kaçan Ünlü İşadamı Teslim Oldu Yaren Yalçın
Bu içerik 889 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan teslim oldu.

Fethullahçı Terör Örgütü’ne finansal destek sağladığı iddialarıyla bazı şirketlere yönelik soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı bulunan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan teslim oldu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 120 şüpheliden biri olan Fikret İnan’ın ifade vermek için avukatı ile birlikte Anadolu Adalet Sarayı’na gittiği, avukatının soruşturmayı yürüten savcıyla görüştüğü sırada ifade vermeden adalet sarayından kaçtığı iddia edilmişti.

Ünlü işadamı Fikret İnan’ın avukatı Halil Canbolat İnan’la birlikte adliyede olduklarını doğruladı. Canbolat, “Fikret İnan’ın aranması yoktu. İş yaptığı şirketlerin sahipleri soruşturma kapsamında gözaltına alındığı için savcılık bilgi amaçlı kendisini şifai davet etti. Kendisi şehir dışında olduğu için, avukatı olarak savcılığa biz gittik, geçen Çarşamba günü veya pazartesi geleceğini söyledik. Bu sabah da savcıya ifade vermek için adliyeye geldik. Polis noktasında araması olmadığı ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

akfa fi yapı fetö fikret inan gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500