Afrin Şehitlerinin İsimleri Belli Oldu

Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde 8 askerimizin şehit olduğu, 13 askerimizin de yaralandığı açıklandı.

Afrin Şehitlerinin İsimleri Belli Oldu
Afrin Şehitlerinin İsimleri Belli Oldu Meltem Yüksel
Bu içerik 732 kez okundu.

Afrin'in 1083 rakımlı Keltepe bölgesinde tünellere saklanan 100 kadar terörist askerlerimize dün akşam saatlerinde pusu kurdu. Saatlerce süren çatışmada JÖH timinden 8 askerimiz şehit olurken 13 askerimizin de yaralandığı açıklandı. Ayrıca haberlerde 23 teröristin de öldürüldüğü bildirildi.

Çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe, Jandarma Astsubay Uğur Palancı'nın İzmir'e, Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in Kastamonu'ya, Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç'un Konya'ya, Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un Isparta'ya, Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek'in Aydın'a, Rıdvan Çevik'in Van'a, Uzman Çavuş Recep Çetin'in Eskişehir'e acı haberi ulaştı.

Şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Astsubay Uğur Palancı'nın İzmir'in Gaziemir ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi.

Sağlık ekipleri eşliğinde şehadet haberini emekli polis baba İhsan Palancı ile anne Yasemin Palancı'ya verdi. Aile gözyaşlarına hakim olamazken, yakınları da taziye için eve geldiği sokaktaki diğer evlere de Türk bayrakları asıldığı, 3 kardeşten biri olan şehidin bekar olduğu öğrenildi.

Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in Kastamonu'nun İnebolu ilçesi Dibek köyünde oturan baba ocağına ateş düştü. Şehit Demirel'in köyde yaşayan annesi Serpil ve babası Aydın Demirel, nişanlısı Rukiye Çekirdek ve 2 kardeşine acı haber İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner ve askeri yetkililer tarafından yanlarındaki sağlık ekipleri kontrolünde verildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç'un memleketi Konya'ya ateş düştü. Bekar olan şehit Koç'un doğum gününün dün olduğu ve 2015 yılında astsubay olarak görevine başladığı öğrenildi.

Afrin bölgesinde Kel Tepe mevkiinde tünellerden sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un şehadet haberi, Isparta İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Özdurhan tarafından, merkeze bağlı Yazısöğüt Köyü'nde oturan babası Derviş Açıkkol ve diğer aile fertlerine verildi. Şehit Açıkkol'un geçen hafta çarşamba günü ailesini ziyaret ettikten sonra Afrin'e gittiği belirtildi. Şehidin yakın arkadaşları, Burhan Açıkkol'un Afrin'e gitmeden önce yaptığı konuşmalarında 'Afrin'e şehit olmaya gidiyorum.' dediğini söylediler. Odasında 'Gayret bizden, zafer Allah'tan' şeklinde yazı bulunduğu öğrenilen şehit Açıkkol'un 1'i kız 4 kardeş oldukları belirtildi.

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Afrin'de yürütülen operasyonlar esnasında şehit düşen 26 yaşındki Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi. Çok sayıda vatandaş da geç saatlere rağmen şehit evi önünde toplanarak aileye ve yakanlarını teselli etmeye çalıştı. Şehit Çevik'in kısa bir süre önce nişanlandığı ve evlilik hazırlıkları yaptığı belirtilirken, şehit için yarın ilçede tören düzenlenecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda çıkan çatışmada şehit olan Denizlili Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek’in Aydın’ın Nazilli ilçesindeki ailesine ateş düştü. Şehit askerin ailesine gönderdiği son fotoğraflarda “Biz öldük mü ki vatan bölünsün. Afrin’den Nazilli’ye selam olsun. M.D.” ifadeleri yer aldı. Şehit askerin yaklaşık 5 ay önce nişanlandığı ve evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen Uzman Çavuş Recep Çetin'in 1 sene önce evlendiği, şehidin kızının 1,5 ay önce dünyaya geldiği öğrenildi. Ayrıca şehidin Eskişehir'in Günyüzü ilçesine bağlı Kavuncu Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu aktarıldı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sırma’dan Çalışanlarına Skandal Mail

Afrin TSK Suriye Şehit Türkiye Asker Mehmetçik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500