"Ahlaksız, Omurgasız, Şarlatan!"

MHP lideri Devlet Bahçeli, "omurgasız ve temelsiz" olarak nitelediği Avrupa Parlamentosu'nun verdiği müzakerelerin askıya alınması kararına ilişkin sert eleştirilerde bulundu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1321 kez okundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, "omurgasız ve temelsiz" olarak nitelediği Avrupa Parlamentosu'nun verdiği müzakerelerin askıya alınması kararına ilişkin sert eleştirilerde bulundu.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

Avrupa Parlamentosu, Türkiye’nin AB ile sürdürdüğü müzakerelerinin askıya alınmasını tavsiye eden tasarıyı pişkin bir tavırla kabul etti. Siyasi mahiyetli ve hukuken bir bağlayıcılığı olmayan bu karara 479 parlamento üyesi evet, 37’si hayır, 107’si de çekimser oy kullandı.

"ART NİYETİNİ TEKRAR GÖZ ÖNÜNE SERDİ"

AP, yakasını teröre kaptırdı. Türkiye’ye soğuk ve samimiyetsiz bakışını tescilletti. Ve art niyetini yeniden gözler önüne serdi. Türk milleti, AP’nin aldığı bu kararı reddetmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi de bu omurgasız ve temelsiz kararı telin etmektedir. Veba salgınının ardından Avrupa ikinci kere acınası ve büyük bir hastalığa yakalanmıştır. Bu vahim hastalık terör örgütlerinden bulaşmıştır.

"İTİRAZ EDİLMELİDİR"

Avrupa ülkelerinde çalışan Türk kökenli 147 adet parlamenterin AP’nin aldığa karara göstermeleri gereken tepkiler de önemli bir hal almıştır. Ülkemizin haysiyetiyle oynamaya kalkan, Türkiye'yi karalamaya yeltenen şarlatanlığa Türk parlamenterler itiraz etmelidir. Ve bu itirazın hemen yapılması şarttır. Kimliğini kaybetmemiş, doğduğu toprakları unutmamış kardeşlerimizin sesini işitmek en doğal hakkımızdır. AP’nin Türkiye’yi yargılayan, suçlayan bu ahlaksız kararı konuşulurken, gücünü Avrupa'dan alan terör örgütleri de boş durmamaktadır.

avrupa parlamentosu devlet bahçeli ab üyeliği müzakere ab mhp gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500