Ahmet Budak'ı Öldüren Örgüt Açıklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, evinin önünde suikaste uğrayan eski milletvekili adayı Ahmet Budak'ın bayramlaşma bahanesiyle yanına gelen PKK'lı teröristler tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Ahmet Budak'ı Öldüren Örgüt Açıklandı
Ahmet Budak'ı Öldüren Örgüt Açıklandı Tuğba Önkibar
Bu içerik 781 kez okundu.

 

Trabzon'da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'ndeki AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün saldırıya uğrayan Ahmet Budak hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu şunları kaydetti;

"Bugün PKK terörü kıymetli bir arkadaşımızı içimizden aldı. Bilmelisin ki bunun karşılığını ve bedelini ödeyeceksin. Bugün Hakkari'de 1. sıra milletvekili adayımız olan bir evladımız, teşkilat başkanı olduğumda, 'Burada bu mücadeleyi yapacaksın Ahmet Bey' dediğimde, 'Başımız üzerine. Ölümüm pahasına olsa bu görevi gerçekleştireceğim' diyen Ahmet kardeşimize kalleş bir pusu kuruldu. Bayramlaşmak için yanına gelen iki hain elinde silahıyla birlikte aniden ateş açtı ve onu şehit etti. Bu kalleşliğin hesabını soracağız. Bunu yakın zamanda görecekler. Ailesine buradan başsağlığı diliyorum. Hakkari'ye başsağlığı diliyorum. Yiğit bir vatan evladıydı, güzel bir vatan evladıydı. Memleketine ve milletine sahip çıkan, şu AK davaya sahip çıkan bir vatan evladıydı. Şunu çok net söylüyorum, bunlar bizi yıldıramaz. Vatanımızın birliği önemliyse nasıl 15 Temmuz'da çıplak elleriyle beraber liderliğin ortaya koymuş olduğu iradeyle tankların üzerine çıkanlar arkada bıraktıklarını düşünmemişlerse bu yolda canımız sonuna kadar fedadır. Allah keşke bizi böyle bir şerefle bizi şereflendirse."

akp ahmet budak trabzon bayramlaşma hakkari suikast gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500