“Ahmet Davutoğlu Anlatsın”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

“Ahmet Davutoğlu Anlatsın”
“Ahmet Davutoğlu Anlatsın” Yaren Yalçın
Bu içerik 2143 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Kur üzerinden baskı uygulanarak Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmak istendiğini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekonominin alarm vermekte olduğunu, faiz artışıyla beraber kur farkının da arttığını, enflasyonun etkilendiğini, bu yönde tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in açıklamalarını bir kere okuduğunu belirten Devlet Bahçeli, değerlendirmeyi AK Parti’ye bıraktığını, 64. Hükümetin kuruluşu sırasında MHP genel başkan yardımcısı görevindeyken Ahmet Davutoğlu hükümetinin başbakan yardımcısı olma hikayesinini Davutoğlu’nun anlatması halinde bu konunun gün yüzüne çıkacağını söyledi.

Avrupa Parlamentosu’nun idam cezasını istemediğini, bu sebeple ilişkileri sonlandırdığını kaydeden Devlet Bahçeli, idam cezasıyla ilgili kanun teklifinin bir an önce Meclis’e taşınması için AK Parti’ye çağrıda bulundu.

 Avrupa Birliği (AB) karşısına Şanghay İşbirliği örgütü ile çıkmanın klasik bir taktik olduğunu belirten MHP lideri, AB’ye meraklı olunmadığı gibi Şanghay meraklısı da olmadıklarını, sonuna kadar Türk Birliğine inandıklarını kaydetti.

Olağanüstü Hal (OHAL) ile ilgili tartışmaları değerlendiren Bahçeli, OHAL’in terör örgütlerinin Türkiye’den atılıncaya kadar devam etmesi gerektiğini, MHP olarak bu sürece desteklerinin tam olduğunu söyledi.

 

mhp devlet bahçeli grup toplantısı akp tuğrul türkeş idam ohal avrupa birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500