Ahmet Şık Salondan Çıkarıldı

Cumhuriyet davası bünyesinde 4'ü tutuklu 18 kişi 5'inci kez hakim karşısına çıktı.

Ahmet Şık Salondan Çıkarıldı
Ahmet Şık Salondan Çıkarıldı Meltem Yüksel
Bu içerik 512 kez okundu.

Tutuklu gazeteciler, Cumhuriyet gazetesi davası bünyesinde bugün 5. kez hakim karşısına çıktı. Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu ve gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay 421 gazeteci Ahmet Şık 360, Emre İper ise 263 gündür tutuklu topla 18 çalışanın yargılanmasına bugünde devam edildi.

Şık, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in “Türkiye’de nüfusa oranladığımızda yüzde 8 civarında kişi şüphelidir, haklarında ilk derece soruşturma yürütülmektedir” dediğini hatırlatarak iktidara yönelik eleştiride bulundu.

“Ülkenin yüzde 15’ini şüpheli, terörist olarak gören bir iktidar, terörist iddiasını akıl almaz suçlamalara dönüştüren bir yargı var” diyen Şık’a Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ,  “Böyle devam edersen keserim. Bu savunma değil. AKP iktidarını gidin milletvekili olup eleştirin” şeklinde cevap verdi. Sözlerine “Bu siyasi bir davadır” diye devam eden Şık’ı mahkeme başkanı salondan çıkardı.

Ahmet Şık, salondan çıkarken “Gün gelecek siz yargılanacaksınız, burada siz olacaksınız, unutmayın bunu” şeklinde tepki gösterdi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Büyük Rezalet! Askere At Eti Yedirmişler

Ahmet Şık Cumhuriyet Cumhuriyet Davası Abdurrahman Orkun Emre İper Murat Sabuncu Akın Atalay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500