Ahmet Şık'tan Karar Sonrası Konuşma

Cumhuriyet davasında 7 kişinin tahliyesine, 4 kişinin de tutukluluğuna karar verildikten sonra Ahmet Şık, konuşma yapıp mahkemenin kararına tepki gösterdi.

Ahmet Şık'tan Karar Sonrası Konuşma
Ahmet Şık'tan Karar Sonrası Konuşma Başak Tatar
Bu içerik 890 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhuriyet davasında 7 kişi hakkında tahliye kararı çıkarken, 4 kişinin tahliye kararı reddedildi. Bunun üzerine tutukluluğunun devamına karar verilen isimlerden Ahmet Şık, tarihe geçecek bir konuşmaya imza attı.

Şık, “Bugün burada çıkan karar diyor ki size diz çöktüreceğiz. Şunu bilsinler, bütün zorbalar, tetikçileri bütün kurumları ve kişileri ve alçak ve haysiyet yoksunları organize kötülük örgütünün bütün elemanları bilsinler. Bugüne kadar sadece anne babamın elini öpmek için eğildim. Bundan sonra da öyle olacak” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Karara bir tepki de Şık’ın annesi Fatma Şık’tan geldi. “Adalet sarayı yazan bina çirkefliklerin yeridir. Kesinlikle adalet yok, adalet satılmış. Burası hukuk devleti olsaydı oğlum içeride olmazdı” şeklinde konuşan anne Şık, “Bu ilk değil. Ama dimdik ayaktayım. Gerçekler yerini bulacak. Allah kahretsin. Yaşasın adalet, yaşasın özgürlük. Adalet sarayları başlarına yıkılacak” dedi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Müslümanlar Mescid-i Aksa'ya Geri Dönüyor
ahmet şık cumhuriyet davası konuşma tepki mahkeme karar tutukluluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500