AK Gençlik Bomba Gibi Geliyor: Dünya Düz İddiası

AK Parti Fatih Gençlik Kolları'ndan kendisini Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı olarak tanıtan Tolgay Demir, 'Düz Dünya Teorisi' başlıklı bir yazı yayınladı.

AK Gençlik Bomba Gibi Geliyor: Dünya Düz İddiası
AK Gençlik Bomba Gibi Geliyor: Dünya Düz İddiası Ecem Şenol
Bu içerik 1642 kez okundu.

Tolgay Demir yazısında dünyanın yuvarlak olmasının mason uydurması olduğunu söyleyerek Dünya düzdür iddiasında bulundu. Özellikle son 500 yıldır küre Dünya’nın tam anlamıyla kabul görmeye başladığını ve ilginçtir ki bunu öne sürenlerin tamamı mason kulübü üyeleri olduğunu yazan Demir, NASA tarafından çekilen fotoğrafların tamamının 'photoshop ürünü' olduğu iddialarına yer verdiği yazısında,  birtakım görüntüler paylaştı.

Demir, farklı zamanlarda çekilmiş fotoğraflar arasındaki farkları ilginç bulurken, uzaydan atlayış gerçekleştiren Felix Baumgartner'ın kaydettiği görüntüleri de 'optik yanılsama' olarak dile getirdi.

Demir ayrıca, insanın Ay'a yolcuğununun da 'komplo' olduğunu, Ay'a yolculuk edilmediğini, söz konusu yolculuk görüntülerinin de stüdyo ortamında gerçekleştirildiğini gösteren birçok kanıtsal görüntü ve analiz bulunduğunu öne sürdüğü yazısında, "Neden düz dünya, düz ise neden insanlara küre olarak sunulmaya çalışılıyor?" sorusunu ise dünyanın küre olması ve küre sistemde, trilyonlarca yıldız ve gezegen arasında bir toz zerresisin şeklinde sunularak insanın değersizleştirilmesi evrim teorileriyle süsleyerek yaşamın anlamsız kılınmasının bir tür bilim dini projesinin sistematik şekilde devam ettiğini ve dünya üzerinde yapılan ankette yaşamın anlamsızlığının yüzde 77 oranına ulaştığını kaydetti. Demir, bunun da insanları sadece tüketme ve çoğalma odaklı kapitalist sistemin köleleri olmaya dönüştürdüğünü belirtti.

Güneş’in ne doğup ne battığını kaydeden Demir, ama saat yönünde doğudan batıya doğru seyahat ettiğini ifade ettiği yazısında, perspektiften dolayı doğuyor ve batıyor gibi görünen Güneş’in ufukta, insan perspektifinin ufuk noktasında, gökyüzünün yerle buluştuğu noktada gözden kaybolduğunu, bunun tamamen perspektif ve havanın içerisinde bulunan su buharının mercek etkisi yaratmasından ötürü batıyor gibi gözüktüğünü ifade etti.  Ama yapılan gözlem ve deneylerde güneşin uzaklaşarak yok olduğunu kaydeden Demir, bununla ilgili deneylerin internette mevcut olduğunu belirtti.

Demir, yerçekimi hakkında ise dönen küre modelinin işleyebilmesi için yerçekimi kavramının bir zorunluluk olduğunu ve insanların idrak bile edemeyecekleri bir hızla uzayda süratle ilerleyen bir kürenin üzerinden düşmeyeceklerine kolayca inanırken, hareketsiz düz bir düzlemde yaşamanın çok daha kolay olduğunu inkâr ettiklerinin altını çizdi. Yerçekiminin bütün bu açıklanamayan olayların günah keçisi olduğunu ve hiçbir zaman kanıtlanamadığını dile getiren AKP Gençlik Kolları Başkanı Demir, eşyaların düşmesinin ya da dalgalanmasının nedeninin yoğunluk ve kaldırma kuvveti olduğunu, eğer bir şeyin havadan daha ağırsa düştüğünü, eğer havadan hafifse dalgalandığını dile getirdi.

Demir, yerçekimi yani İngilizce olarak Gravity’nin, Masonların küre dünya modelindeki insanlara sistematik şekilde sundukları sihirli sözcük olduğunu, açıklanamaz her şey yerçekimine bağlandığını, çünkü bu sayede küre dünyada nasıl ters duruyoruz sorusunun cevabı olarak yine bunun söylendiğini ve soran kişinin bir daha o soruyu sorgulama ihtiyacı hissetmeyeceğini de ifade etti.

Demir'in yazısı kısa sürede sosyal medyada alay konusu oldu.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

Türkiye Gündem Yazı Dünya Düz Yuvarlak Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolgay Demir İddia Mason
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500