“AK Parti Hiç Bu Kadar Atatürkçü Olmamıştı”

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet köşe yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vekillerle yaptığı toplantısının detaylarını açıkladı.

“AK Parti Hiç Bu Kadar Atatürkçü Olmamıştı”
“AK Parti Hiç Bu Kadar Atatürkçü Olmamıştı” Meltem Yüksel
Bu içerik 390 kez okundu.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet köşe yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vekillerle yaptığı toplantısının detaylarını açıkladı.  Selvi, "AK Parti hiç bu kadar Atatürkçü olmamıştı. Ey yüzde 50 artı 1, nelere kadirmişsin" dedi.

Abdulkadir Selvi'nin "Erdoğan’ın seçim takvimi ve ekonomi" başlığıyla Hürriyet'te yayınlanan yazısının ilgili bölümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle yaptığı toplantıda önemli mesajlar verdiğini ve bunu da ili başlık altında toplamanın mümkün olduğunu belirten Selvi, şu ifadeleri kullanıyor;

“1- Öncelik ekonomi.

2- Seçimler zamanında yapılacak.

Erdoğan, 16 Nisan referandumundan sonra çizdiği yol haritasında 2017 senesinin değişim, 2018'i icraat, 2019'u ise seçim yılı olarak belirlemişti. Erdoğan, milletvekilleriyle toplantısında da seçimlerin zamanında yapılacağını belirterek, erken seçime kapıyı kapatıyor. Böylelikle 15 Temmuz 2018 tarihinde erken seçim olacağı yönündeki senaryo da çökmüş oluyor. Erdoğan, "2019'da önemli bir seçim var. Onun için sıkı çalışmalıyız" diyor. 2019'da üç seçim var ama kırılma noktasını Cumhurbaşkanlığı seçimi oluşturacak. 2019'da sadece cumhurbaşkanı seçilmeyecek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilecek ve böylece Erdoğan hayali olan başkanlık sistemine kavuşmuş olacak. O yüzden 16 Nisan gecesinden itibaren rotayı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çevirdi. Her adımı 2019'u hesaplayarak atıyor. Önceden Cumhurbaşkanlığı seçimleri söz konusu olanca asker ne der diye bakılırdı, şimdi ise yüzde 50 artı 1'in aranacağı seçimlerde millet ne yapar deniliyor.

Yüzde 50 artı 1 siyasetin yeni kızıl elması oldu. Öyle ki Erdoğan yükselen dalgayı gördü, Atatürk'ü ön plana çıkarma gereği duydu.

AK Parti'nin bir Atatürk sorunu olmadı. AK Parti'nin Atatürk'le bir sorunu olmadı. Ama AK Parti hiç bu kadar Atatürkçü olmamıştı. Ey yüzde 50 artı 1, nelere kadirmişsin."

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Koç Holding’in Muhteşem 10 Kasım Videosu

AKP AK Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Abdülkadir Selvi Hürriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500