Ak Parti'de Gençleşme Hareketi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığa dönmesiyle birlikte yeni atılım dönemine giren AK Parti’de değişim başladı.

Ak Parti'de Gençleşme Hareketi
Ak Parti'de Gençleşme Hareketi Ecem Şenol
Bu içerik 858 kez okundu.

Önemli başkanlıkların yardımcılıklarına MKYK’nın 20’li yaşlardaki genç üyeleri Yasemin Atasever ve Rümeysa Kadak’ın getirilmesi dikkat çekti.

2019 seçimlerine canlı ve daha aktif bir kadro ile girmeyi planlayan AK Parti’de metal yorgunluğu olanlarla yolların ayrılacağı ve yeni yönetim kadrolarında gençlerin önünün açılacağı belirtildi. Gençlerin daha fazla siyasete girmesi için 18 yaşında milletvekilliğinin önünü açan AK Parti, yeni dönemde gençlere ve kadınlara parti yönetiminde de ağırlık verecekken, bu kapsamda yeni yönetimlerin yüzde 30’unun kadınlardan, yüzde 30’unun da 35 yaş altı isimlerden oluşacağı ifade edildi.

Kadrolarındaki gençleşmenin startını partisinin en üst organı MKYK’dan veren AK Parti, partinin başkanlık organlarında da gençleşmeye gitti. Bu kapsamda MYK üyelerinin yardımcıları MKYK’ya giren genç isimlerden oluştu.

MKYK’nın 23 yaşındaki üyesi Yasemin Atasever, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın yardımcılığına getirilirken, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’ın yardımcılarından birisinin de Rümeysa Kadak olduğu ifade edildi. 20 yaşındaki Rümeysa Kadak, halen Marmara Üniversitesi’nde öğrenim görürken, Kadak’ın ayrıca okulun öğrenci konseyi başkan yardımcılığı görevini de yürüttüğü belirtildi. MKYK’nın bir diğer genç üyesi İsa Sinan Göktaş da Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın yardımcısı oldu. 1986 doğumlu olan Göktaş, partinin çeşitli kademelerinde görev üstlendi.

Gençleşmenin il ve ilçe teşkilatları ile devam edeceği, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, kongrelerde seçilecek yeni yönetimlere de gençleşme talimatı verdi. Bu kapsamda il ve ilçe yönetiminin yüzde 30’unun kadın, yüzde 30’unun da 35 yaşın altındaki genç üyelerden seçileceği belirtildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

Ak Parti Görev Genç Üye Cumhurbaşkanı AKP MKYK Yasemin Atasever Rümeysa Kadak MYK Sivil Toplum Kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500