Ak Saray da Yok Yok

Cumhurbaşkanlığı’nın Sayıştay raporları ve bütçesinde bulunan 2 milyonluk “Tıbbi ve Laboratuvar Sarf Malzemeleri” kaleminin neden olduğu ortaya çıktı.

Ak Saray da Yok Yok
Ak Saray da Yok Yok Meltem Yüksel
Bu içerik 701 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı’nın Sayıştay raporları ve bütçesindeki 2 milyonluk “Tıbbi ve Laboratuvar Sarf Malzemeleri” kaleminin tıbbi sağlık merkezi ve gıda güvenliği merkezi için olduğu ortaya çıktı. 2016 senesinde hastane ve çeşnici hizmetleri için 2 milyon 160 bin 927 TL harcandı. Bu kalemde ilaçlar ve farmakolojik ürünler, biyokimyasal ve gaz maddeleri içeren kimyasallar, medikal ve laboratuvar malzemeleri satın alındı. En büyük harcama ise 1 milyon 765 bin 426 TL ile laboratuvar malzemelerine gitti.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Cumhurbaşkanlığı’nın 2016 yılı Kesin Hesabı’nı ve 2018 bütçesini salı günü onayladı. Komisyonun onayladığı 2016 Kesin Hesabı’na göre, “Tıbbi ve Laboratuvar Sarf Malzemeleri” için Saray’a 2 milyon 161 bin 133 TL ödenek verildi. Geçmiş yıldan kalan para ile birlikte Saray’ın elinde tıbbi ve laboratuvar malzemesi alımı için 2 milyon 161 bin 131 TL bütçe vardı. 2016 sonunda, kesin hesaba göre bu paranın sadece 206 TL’si harcanmayarak 2017 yılına bırakıldı.

Bu paranın bu kalemde hangi madde ve malzemeler için harcandığı, komisyon toplantısında CHP’li Bülent Kuşoğlu tarafından, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’ya soruldu. Kasırga yaptığı açıklamasında “Tıbbi sağlık merkezi ve gıda güvenliği merkezindeki malzemelerin ayrıntılarını görülebileceğini ve listesini sunabileceklerini belirtti. Böylece bu kalemin Saray’daki sağlık ve gıda güvenliği merkezi için harcandığı anlaşıldı.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Ak Saray Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Fahri Kasırga CHP Bülent Kuşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500