Ak Saray’da Acil Ekonomi Toplantısı

Doların rekor üstüne rekor kırmasının ardından ekonomi yönetimi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çağrıldı. Toplantı saat 14.00’da başlayacak. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'te katılacak.

Ak Saray’da Acil Ekonomi Toplantısı
Ak Saray’da Acil Ekonomi Toplantısı Meltem Yüksel
Bu içerik 1525 kez okundu.

Doların rekor üstüne rekor kırmasının ardından ekonomi yönetimi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çağrıldı. Toplantı saat 14.00’da başlayacak. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de katılacak.

Cumhurbaşkanlığı, doların 4.40 liraya yükselmesinin ardından ekonomi yönetimini külliyeye çağırdı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre AKP Genel Başkanı ve  Erdoğan'ın saat 14.00'te Hazine'den sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile ekonomiden sorumlu bakanlar, üst düzey ekonomi bürokratları ile Cumhurbaşkanı ekonomi başdanışmanları ile bir araya geleceği öğrenildi.

Erdoğan'ın resmi programında bulunmayan toplantıda dolarda yaşanan hareket ve ekonomideki son gelişmeler konu edilecek. Dolar/TL, Erdoğan’ın bugün ekonomi yönetimi ile bir araya geleceğine yönelik haberlerin kurdaki değer kaybına karşı bir önlem alınacağı beklentisi yaratmasıyla 4.30 seviyesinin altına kadar geriledi.

Bugün 4,3780 ile tarihi zirveyi gören, TCMB’nin döviz likiditesine yönelik adımları ardından 4,3545’ten 4,3450’ye kadar gerileyen dolar/TL, toplantı haberinin ardından ise 4,2737’ye düştü. Merkez Bankası günlük döviz depo ihale tutarını 1.25 milyar dolardan 1,5 milyar dolara yükseltti. İhalelerde satılan toplam tutar 5,3 milyar dolardan 7,1 milyar dolara yükselebilecek.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Mehmet Şimşek AKP ABD Dolar TCMB Euro Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Ekonomi Beştepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biletix Hakkında Soruşturma
Biletix Hakkında Soruşturma
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih