Akın Atalay Hakkında Yakalama Kararı

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazar kadrosuna yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, yurt dışında olduğu öğrenilen Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Akın Atalay Hakkında Yakalama Kararı
Akın Atalay Hakkında Yakalama Kararı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1007 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, hakkında gözaltı kararı çıkarılan Akın Atalay'ın adresinde olmaması ve yurt dışında olduğunun öğrenilmesi üzerine savcılık tarafından hakkında yakalama kararı talep edildi.

Talebi onaylayan İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği kararında, şüpheli Akın Atalay'ın adresinde olmadığı ve yurt dışında olduğunun öğrenildiği, bu sebeple delilleri karartma ihtimalinin ve kaçma şüphesinin olduğu belirtildi.

Hakimin verdiği kararda, şüphelinin Cumhuriyet Vakfı ve gazetenin yöneticisi olarak görev aldığı gazetede hem FETÖ hem PKK lehine yayınlar yapıldığı ve yine bu örgütlerin eylemlerini meşrulaştıran ve özendiren haberlerin yer bulmasıyla bu örgütler adına faaliyet gösterdiklerinin anlaşıldığı kaydedildi. Şüpheli Atalay hakkında ''terör örgütü üyesi olmakla beraber örgüt adına faaliyette bulunmak'' suçuyla yakalama kararı düzenlenmesine hükmedildiği öğrenildi.

Bunun yanısıra, zanlı Akın Atalay'ın Almanya'dan Türkiye'ye dönüş biletini açığa aldığı bilgisi alındı.

 

 

akın atalay cumhuriyet fetö pkk almanya yakalama kararı gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500