Akın Öztürk: "Keşke Ölseydim de..."

Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, darbenin askeri kanadının bir numarası olduğu iddiasıyla yargılanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk de savunmasını yaptı.

Akın Öztürk:
Akın Öztürk: Başak Tatar
Bu içerik 771 kez okundu.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı belirlenen Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişi hakkında açılan davanın 4. celsesinde, darbenin askeri kanadının bir numarası olduğu iddiasıyla yargılanan eski YAŞ üyesi ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, savunmasını yaptı.

Öztürk, savunmasında 46 yıllık pilotluk hayatında birçok operasyona katıldığını belirtip “Keşke bu operasyonlardan birinde ölseydim de bugün bu haksız suçlamayla karşı karşıya kalmasaydım" şeklinde konuştu.

Tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da arasında bulunduğu müşteki avukatları ve bazı müştekilerin katıldığı duruşma, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görüldü.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sultanahmet'e Vaiz Olmak İsterken Görmez'in Engeline Takılmış

 

akın öztürk akıncı üssü dava savunma 15 temmuz darbe girişimi mahkeme ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500