Akıncı Üssü Davasında Gülen'in Kitabı Gerginliği

Müşteki avukatının Fetullah Gülen kitapları okumadığını söylediğini ama arabasından kitapları çıktığını belirterek açıklama istemesi üzerine, sanık Bilal Akyüz, "Size ha-ha-ha diyorum" dedi. Bu cevap salonda tansiyonu yükseltti.

Akıncı Üssü Davasında Gülen'in Kitabı Gerginliği
Akıncı Üssü Davasında Gülen'in Kitabı Gerginliği Ecem Şenol
Bu içerik 850 kez okundu.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi içindeki duruşma salonunda görülen duruşmada, dün savunmasını tamamlayan sanık Bilal Akyüz’ün, bugünkü celsede çapraz sorgusuna geçildi.

Sorular üzerine Akıncı Üssü’nde, Adil Öksüz ve FETÖ’nün diğer sivil imamlarını görmediğini söyleyen Akyüz,  bir kısım müşteki vekili Avukat Emrullah Beytar’ın, “Fetullah Gülen’in kitaplarını okudunuz mu?” sorusuna “Hayır” diye cevap verdi. Bunun üzerine tekrar söz alan Avukat Beytar, Said Nursi ile ilgili yazdığı bir kitap nedeniyle Fetullah Gülen’in bütün kitaplarını okuduğunu ve sanığın dünkü savunmasında verdiği gemi örneğinin Gülen’in kitaplarında geçtiğini hatırlatarak, Gülen’in kitaplarını okumayanın bu örneği veremeyeceğini söyledi ve sanığın ayaküstü yalan söylediği değerlendirmesini yaptı. 

Bu sözlere sanık avukatlarından yoğun tepki geldi. Mahkeme Başkanı Selfet Giray bunun üzerine avukattan sorusunu yorum yapmadan sormasını istedi. Avukatın, Fetullah Gülen’in kitaplarını okumayanın bu örneği veremeyeceğini ve bunu nasıl izah ettiği sorusuna sanık Akyüz, “Ha ha ha diye gülüyorum size” şeklinde cevap verdi. Bu cevap üzerine müştekilerin oturduğu bölümden yoğun tepki geldi. Salonda bir anda tansiyon yükselirken, bazı müştekiler sanığa yönelik bağırarak sinkaflı sözler sarf etti.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Selfet Giray, güvenlik güçlerinden bağıran kişilerin salondan çıkartılmasını istedi.  Avukat ve sanığı karşılıklı diyaloga girmemeleri yönünden uyaran Giray, başka bir soruya geçilmesini isteyerek tartışmaya son verdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kuzey Kore'den ABD'ye Tehdit Gibi Açıklama

 

 

Akıncı Üssü Dava Mahrem İmam Savunma Avukat Fetullah Gülen Açıklama Duruşma Kitap Sivil İmam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500