"Akla ve Mantığa Ters"

Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelede yalnız bırakıldığını söyledi.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1385 kez okundu.

Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelede yalnız bırakıldığını söyledi.

Siyasal sorumlulukların kritik süreçlerde tartışılmaması gerektiğini belirten Başbuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2012’den bugüne kadar FETÖ’ye karşı dimdik tek başına mücadele verdiğini, 15 Temmuz öncesinde de Erdoğan’ın bazı konularda yalnız bırakıldığı kanaatinde olduğunu, Cemaat  tehditinin Türkiye’de ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Katıldığı Bursa Rotary Kulübü toplantısında konukların sorularını yanıtlayan  İlker Başbuğ, askeri hastanelerinin Sağlık Bakanlığına bağlanmasının akla ve mantığa ters geldiğini savundu ve bütün dünyada askeri hastanelerin Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde olduğunu hatırlattı.

 “15 Temmuz öncesi Fethullahçı Terör Örgütü’ne ilişkin uyaran olmadı mı?” sorusuna uyaranlardan birinin de kendisi olduğu cevabını veren Başbuğ, “Gülen Cemaati’nin boyutunu ve ana hedeflerinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olduğunu ve bunlara karşı nasıl mücadele edeceğimizi kamuoyuna açıklamıştık. 2009 yılından sonra TSK’ya komplolar kurulmaya başlandığında, arkasında Cemaat olduğunun farkındaydık. Elimizde somut bilgi yoktu ama genel değerlendirmemiz onları işaret ediyordu” dedi.

“Yargı toparlanıyor dediniz, nasıl toparlanıyor anlatır mısınız?” sorusu üzerine Başbuğ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yargıyı bu çıkmazdan çıkarmak için büyük çaba sarfettiğini belirterek Yargıtayın eskisi gibi olmadığını büyük boyutta temizlendiğini söyledi.

bursa rotary kulübü genelkurmay eski başkanı ilker başbuğ 15 temmuz fetö cumhurbaşkanı erdoğan cemaat tsk hsyk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500