AKP - MHP İttifakı Çatırdıyor mu?

Daha önce Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumu için 'savaş nedeni' sayan Bahçeli’den Binali Yıldırım’ı hedef alan sert bir açıklama geldi.

AKP - MHP İttifakı Çatırdıyor mu?
AKP - MHP İttifakı Çatırdıyor mu? Tuğba Önkibar
Bu içerik 686 kez okundu.

Daha önce Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumu için 'savaş nedeni' sayan Bahçeli’den Binali Yıldırım’ı hedef alan sert bir açıklama geldi.

Kuzey Irak’ta gerçekleştirilmesi planlanan ‘bağımsızlık referandumuna’ ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert bir eleştiride bulunarak bunu savaş nedeni olarak saymıştı.

Bahçeli’nin açıklamasına Başbakan Yıldırım’dan yanıt gecikmemişti. Yıldırım, savaşın devlet ve devlet arasında olduğunu ifade ederek “Biz bunları devlet olarak tanımıyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Konuya ilişkin Bahçeli’den yeni bir açıklama geldi. MHP lideri, Başbakan’ın sözlerinin ‘milli hassasiyeti savunan ortak görüşe’zarar verdiğini söyledi.

Yazılı olarak açıklamada bulunan MHP lideri, referandumu Kürdistan’ın inşa ve ihyası için sinsi bir ön çalışma olarak değerlendirerek, Başbakan'ın parmak sallar gibi sözlerini düzeltmesinin yanlış olduğunu ifade etti.

 

Bahçeli, başbakanın bu açıklamasının Türkiye'nin milli hassasiyet ve hedeflerini savunan ortak görüşe zarar verdiğini söyledi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Devlet Bahçeli Binali Yıldırı Referandum İttifak MHP AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500