AKP’de FETÖ'cü mü Var?

FETÖ’nün ‘siyasi ayağı’ eleştirilerine AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı cevap verdi.

AKP’de FETÖ'cü mü Var?
AKP’de FETÖ'cü mü Var? Yaren Yalçın
Bu içerik 1681 kez okundu.

FETÖ’nün ‘siyasi ayağı’ eleştirilerine AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı cevap verdi.

Hayati Yazıcı, 17 Aralık’tan sonra milletvekili ve üst düzey yöneticilerin istifa ettiği, 15 Temmuz’dan bu yana birçok ismin ihraç edildiği Ak Parti için “Bizde FETÖ’cü olmaz” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan  AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin yönetiminde ve üst kurullarında FETÖ’cü olmasının mümkün olmadığını vurgulayarak, “Muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? İktidara siyaseten talip değiller miydi? Bizim yaptığımız mücadelenin bütün sonuçları siyasi zaten. Bahsedilen parti içinden biri olarak, AK Parti’nin içinde üst düzeyde FETÖ ile bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz.

Bütün önlemleri almamıza rağmen ortaya çıkan olursa da gereği yapılır. Am öyle komplolarla herkesi zan altında bırakmasınlar. Siyasi ayağı denildiği zaman iktidara bakıyorlar, ancak muhalefet de dahil olmak üzere bütün siyasi kurumların taranması gerekiyor. Tek siyasi ayak biz değiliz.

Biz partideki taramamızı 17-25 Aralık sürecinde başlatmıştık. Belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde gereken taramaları yaptık ve bu süreç devamlı olacak. Kendisini gizleyebilenler olabiliyor. Son MYK’da 4 il yöneticisinin daha partiyle ilişiğini kestik. Bunun dışında istifa ettirdiklerimiz de var. Varsayımların doğru olmasına dikkat ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

akp muhalefet fetö cemaat hayati yazıcı siyasi ayak 17-25 aralık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500