AKP’de ‘İnce’ Telaş

Muharrem İnce'nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni ziyareti sonrası, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, Rektörlük tarafından görevden alındı. Diğer taraftan İnce’nin 19 Mayıs Solo Türk ekibinin ziyaretinde tokalaştığı pilotların gösteri uçuşlarının iptal olduğu öğrenildi.

AKP’de ‘İnce’ Telaş
AKP’de ‘İnce’ Telaş Meltem Yüksel
Bu içerik 787 kez okundu.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Perşembe günü Cerrahpaşa’da öğrencilerle bir araya geldi. İnce, Cumhurbaşkanı olması durumunda Meclise gelecek olan ilk kanun teklifinin Cerrahpaşa’nın birleştirilmesi olacağını söyledi.

İnce’nin bu ziyareti sonrasında ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Alaattin Duran, YÖK'ün talimatıyla Rektörlük tarafından görevden alındı.

Muharrem İnce, 19 Mayıs günü Solo Türk ekibini ziyaret etti ve pilotlarla fotoğraf çekildi. Fakat ertesi gün Genelkurmay Başkanlığı devreye girdi ve Solo Türk’ün gösteri uçuşlarını bilinmeyen bir nedenle iptal etti. İnce yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı görevden alacağını söylemişti.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Solo Türk’ün gösteri uçuşlarının iptal edilmesine Twitter hesabından tepki gösterip; “AKP, sadece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Sn. Duran’ı değil, 19 Mayıs günü İnce’yle birlikte Samsun Havalimanı’nda gösteri uçuşundan dönerken karşılaştığımız Türk Yıldızları’nı da cezalandırdı. Pilotların yapacağı diğer gösteri uçuşları da iptal edildi. İşte bunun adı korkudur” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ne Olacak Bu Dövizin Hali?

Muharrem İnce AKP CHP Solo Türk Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500