AKP'de Şok İstifa

AKP Genel Başkan Başdanışmanlığına geçtiğimiz günlerde atanan Sakarya Milletvekili Şaban Dişli bu görevinden istifa etti.

AKP'de Şok İstifa
AKP'de Şok İstifa Ecem Şenol
Bu içerik 488 kez okundu.

Dişli, istifa dilekçesinde “Partimi ve Sayın genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim” dedi. AKP Genel Başkan Başdanışmanlığına geçtiğimiz günlerde atanan Sakarya Milletvekili Şaban Dişli bu görevinden istifa ettiğini, partisini ve Sayın genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden ayrıldığını söyleyerek duyurdu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümünü mezunu olan ve yüksek lisansını New York Eyalet Üniversitesinde Matematiksel Ekonomi alanında tamamlayan Dişli, Harvard Üniversitesi Üst Düzey Yöneticilik Programına katıldı.

Hollanda’da banka genel müdürlüğü yapan ve Yurt Dışı Bankalar Birliği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Şaban dişli, AK Parti Kurucu Üyesi oldu. 22, 23 ve 24. Dönemde Sakarya Milletvekili seçilen ve 22. Dönemde AK PARTİ Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği; 23. Dönemde AK PARTİ Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Başbakan Dış Ekonomik İlişkiler Danışmanlığı; 24. Dönemde Başbakan Ekonomik İlişkiler Danışmanlığı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Delegasyonu Üyeliği, Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptıktan sonra Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi olan Dişli’nin istifa haberi şok etkisi yarattı.

Şaban Dişli'nin kardeşi darbe girişiminin kritik isimlerinden eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli ise tutuklu bulunurken,  Mehmet Dişli Yurtta Sulh Konseyi üyesi olmakla suçlanıyor.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bahçeli'den Davutoğlu'na Kerkük Tepkisi

 

 

AKP Milletvekili Sakarya Milletvekili Şaban Dişli İstifa Açıklama AKP'li Vekil Tayyip Erdoğan İstifa Dilekçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500