AKP’den Muhalefete Çağrı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası Türkiye’de tartışmalara yol açan ‘cinsel istismar’ önergesine yönelik açıklamada bulundu.

AKP’den Muhalefete Çağrı
AKP’den Muhalefete Çağrı Yaren Yalçın
Bu içerik 1412 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası Türkiye’de tartışmalara yol açan ‘cinsel istismar’ önergesine yönelik açıklamada bulundu.

Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, cinsel istismar teklifinin yarın Genel Kurul’a geleceğini kaydederek, sivil toplum kuruluşlarının kanaat ve değerlendirmelerini titizlikle incelediklerini, bu konuda başka bir teklif gelirse değerlendirmeye hazır olduklarını söyledi.

Cinsel istismar önergesinin af değil hukuki bir düzenleme olduğunu, tecavüz suçlarını kapsamadığını savunan Numan Kurtulmuş, AKP’den başka teklif getirenin olmadığına dikkat çekti. Görüşmelere ilişkin CHP ve MHP’den teklif beklediklerini belirten Hükümet Sözcüsü, somut bir teklif gelmesi halinde üzerinde konuşacaklarını kaydetti.

Cinsel istismar’ önerilerinin doğru olduğunu savunan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, amaçlarının mağduriyet yaratmak olmadığını vurguladı. Gerekirse muhalefetle görüşerek düzenleme yapacaklarını belirten Elitaş, tasarının son oylamasının yarın yapılacağını, düzenlemenin geri çekilmesinin söz konusu olmayacağını da sözlerine ekledi.

Gerekirse düzeltme yapılabilir’ diyen bir diğer AKP’li isim Ramazan Can ise, önergenin doğru ve yerinde olduğunu, bazı tahsisler yapılacağını belirtti. Resmi evlilik şartı getirilmesi durumunda 16 yaşından küçüklerin bu öneriden faydalanamayacağını kaydeden Can, AKP’nin yasada herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmediğini söyledi.

 

bakanlar kurulu başbakan yardımcısı numan kurtulmuş cinsel istismar chp mhp mustafa elitaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500