AKP'li Oğan'dan 'Yeni Devlet' Açıklaması

“Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin; bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözleriyle Türkiye'de birçok kesimin tepki göstermesine yol açan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Oğan yeni bir açıklamaya daha yaptı. Oğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenip kendisini eleştirenlere “Aciz yaratıklar” dedi.

AKP'li Oğan'dan 'Yeni Devlet' Açıklaması
AKP'li Oğan'dan 'Yeni Devlet' Açıklaması Başak Tatar
Bu içerik 925 kez okundu.

CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programının dün akşamki bölümüne konuk olan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır” diyerek ülkeden pek çok farklı kesimin tepkisini çekmişti. Oğan, bunların ardından yeni bir açıklama daha yaptı.

Sosyal medya hesabından gönderdiği metinde, 16 Nisan itibariyle yeni bir süreç başladığını ancak bunu engellemeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirten Oğan, siyasi tarihin bunu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, kurucu partisi CHP’dir. İkinci kurtuluş, Türkiye’nin tam bağımsız, halkın devleti olarak dizayn edildiği, kurumsal yapıya kavuştuğu sürecin lideri de Recep Tayyip Erdoğan ve onun yanında saf tutan siyasi liderlerdir. Ve o kurtuluşun partisi de AK Parti’dir” şeklinde yazacağını ifade etti.

Sözlerinin gayet açık ve net olduğunu söyleyip siyaset bilimi diye bir şey olduğunu ve kimsenin, bunun üstünü örtüp inkâr edemeyeceğini dile getirdi. Oğan klavye üzerinden, vatan kurtaran aciz yaratıkların ise kendisine saldırdığını iddia etti. Kimsenin, kendi vatanseverliğini test etmeye kalkışmaması gerektiği uyarısında bulunan Oğan, 15 Temmuz gecesi tanklar havalimanını kuşattığında halkla direnmek varken kaçıp giden CHP liderinin sorgulanması gerektiğini de vurguladı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fikret Ormandan Lens ve Negredo Açıklaması

 

ayhan oğan açıklama akp tayyip erdoğan program tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500